Özge Özpirinçci Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Özge Özpirinçci Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

En son oynamış olduğu Coca Cola reklamı ile gündeme gelen farklı farklı birçok dizide rol almış olan oyuncu Özge Özpirinçci kimdir kaç yaşında nereli? biyografisi ve oynadığı diziler.

Özge Özpirinçci Kimdir Biyografisi

Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986 senesinde İstanbul’da hayata geldi.Boyu 1.68 olan oyuncu İlkokul ile Ortaokulu İstanbul’da bitirdi.Liseyi ise AFS programı ile beraber 1 sene kadar Amerika’da okuyarak tamamladı.Lise’nin ardından Üniversite sınavlarına girerek kazandı ve Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünü okudu.2008 tarihinde bu üniversiteyi bitirdi.Annesi İngilizce Öğretmeni olan oyuncunun ilk dizisi Cesaretin Var mı Aşka ile Kavak Yelleri adındaki dizilerdir.

Sempatik yüz ifadesi ve güzelliğe ile beraber Kavak Yellerinde çok adı anılan bir oyuncu oldu.Kavak Yelleri Ada karakterini canlandırdı ve 5 bölüm oynadıktan sonra bölüm gereği diziden ayrıldı.

Bu dizinin ardından Show tv ekranlarında yayınlanan Melekler Korusunda İpek Taşkır karakterine hayat verdi.73 Bölüm süren dizi daha sonra final yaptı.2010 tarihinde Zülfü Livaneli’nin yönetmiş olduğu Veda filminde Fikriye karakterini oynadı.

Anadolu Kartalları adında Sinemada gösterime girmiş olan filmde Üsteğmen Ayşe Dinçer karakteri ile karşımıza çıktı.Özge Özpirinçci Atv’de yayınlanmış olan Al Yazmalım adındaki dizide ise Başrol oynamış ve Asiye ismini canlandırmıştır.2015 tarihinde ekranlarda başlayan Aşk Yeniden Zeynep karakteri ile oyunculuğuna devam etmiş güzel oyuncu son olarak ise “Kadın” dizisinde yer almaktadır.

Özge Özpirinçci Kimdir

Özge Özpirinçci Oynadığı Diziler ve Filmler

2007-2011 -Cesaretin Var Mı Aşka (Ebru)
2008 – Kavak Yelleri Ada
2009-2010 – Melekler Korusun İpek Taşkır Üstündağ
2010 – Deli Saraylı Dilruba
2011-2012 – Al Yazmalım Asiye
2010- Veda – Fikriye
2011 – Anadolu Kartalları Ayşe Dinçer
2012 – Ağır Roman Yeni Dünya Zehir Ahu
2013 – Tatar Ramazan Alin Terziyan
2014 – Aramızda Kalsın Görkem
2015 – Aşk Yeniden Zeynep
2017 – Kadın (Bahar)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın