Özge Ulusoy Kimdir?

Özge Ulusoy Kimdir?

Hem manken kişiliğinle hemde oyuncu kişiliğinle Türkiye’nin beğendiği güzel isimlerden biri olan güzel Manken ve oyunculardan biri olan ünlü isim Özge Ulusoy kimdir? bu yazımızla beraber güzel ismin özgeçmişi ve detaylı bilgilerini okuyabilirsiniz.

Özge Ulusoy Kimdir Kaç Yaşında Boyu Biyografisi

Ünlü İsim Özge Ulusoy, 28.10.1982’li olan Ankara ilimizde hayata gözlerini açmış bir isimdir.Aslen İzmirli olan güzel ismin anne ve babası önemli isimlerden biridir.Babası Haydar bey Askeriyeden emekli olmuş bir Albay, annesi ise Ankara’da yıllar belediye başkanlığı görevini yapmış bir isimdir.Güzel isim ilkokula Başkent’te başlamış ve ardından ise yine Başkent’te bulunan Devlet Konservatuar’ına yazılarak burada eğitimini sürdürmüştür.Boyu 1.80 cm’dir.

Üniversite ilk yılları için yine Ankara’yı tercih etmiş olan isim burada yaklaşık olarak 2 sene kadar aynı Üniversitede okumuş ardından ise Mimar Sinan Üniversitesi’nde okumak için İstanbul’a gitmiştir.Üniversitede okurken çok kez bölüm değiştirmiş olan isim en son olarak Güzel Sanatlar Fakültesini bitirerek eğitim hayatınıda bitirmiştir.Mezun olmuş olduğu tarih 2007 senesidir.

2001 senesinde güzelliğinle beraber yapılan güzellik yarışmasına girmiş ve yarışmanın neticesinde iyi bir başarı elde ederek 3. olmuştur.Ardından 2003 senesinde tekrar Türkiye çapında yapılan güzellik yarışmasına katılmış ve yarışmanın en güzel 2. bayanı seçilmiştir.2. olmasından ötürü Yurtdışındaki yarışmaya katılma hakkı elde etmiş ve Ülkemizi temsil etmek amacıyla aynı sene Yurtdışına gitmiştir.Bu yarışmadan sonra Mankenlik yapmaya başlamış isim çeşitli ajanslarda çalışmaya başlamıştır.Önemli tanınan modacı ve ajanslarla beraber çalışarak hareket eden ünlü kişi çok sayıda tanınmış önemli firmanın defilelerinde görev almıştır.Bu firmalardan bazıları ise şu şekildedir; İpekyol, Mudo, Mango, Beymen, Mavi Jeans gibi firmalardır.

Mankenlik, yarışmalar ve defileler derken bir yandan ise oyunculuk yapmaya başlamış ünlü isim Özge Ulusoy ilk olarak Arka Sokaklar adındaki dizide oynamaya başlamıştır.2006 senesinde bu dizide rol alan oyuncu 2007 senesinde ise başka bir dizi ile yoluna devam etmiş ve 2008 senesinde ilk kez bir filmde oynamanın heyecanını yaşamıştır.Dilek Ağacı adındaki filmde rol alan isim en son ise Geniş Aile 2 adındaki filmde rol almıştır.

Özge Ulusoy 2011 senesinde Survivor yarışmasına katılmış ve bu yarışmanın beşincisi olarak yarışmadan ayrılmıştır.

Özge Ulusoy Oynadığı Diziler ve Filmler

2006 – Arka Sokaklar
2007 – Senin Uğruna
2008 – Dilek Agacı (Film)
2009 – Ev (Konuk)
2010 – Atese Yürümek
2012 – Türkün Uzayla Imtıhanı
2013 – Kadin İşi (Film)
2013 – Romantik Komedi 2 (Film)
2016 – Genis Aile 2 (Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın