Özgür Özel Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Özgür Özel Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Grup Başkanvekili olan 2018 tarihi göz önüne alındığında bu görevi sürdüren Milletvekili Özgür Özel kimdir nereli kaç yaşında? Milletvekiline ait detaylı özgeçmiş.

Özgür Özel Kimdir Nereli Biyografisi

Özgür Özel, 1974 doğumlu olan Manisalı Chpli bir siyasetçidir.Hayata gözlerini açmış olduğu Manisa’da uzun süredir Chp’den Milletvekili seçilmektedir.İlkokulu Manisa’da okumuş olan Chpli siyasetçi ortaokul ile lise eğitiminin son senesine kadar olan kısmı İzmir’de tamamlamış ardından ise Manisa Lisesi’ne geçerek en son senesini oradan okuyup diplomasını almıştır.Annesinin ismi Rukiye, babasının ismi ise Talat’tır.

1997 senesinde Ege Üniversitesi’nin Eczacılık Fakültesi’ni bitirmiş olan Özel 2011 tarihindeki Genel Seçimlere katılan süreye kadar Eczacılık mesleğinle ilgilenmiştir.2007 senesinde Türk Eczacılar birliği içerisinde hem genel sekreter hemde üyelik yapmıştır.Bir çok Konferansa katılmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Sağlık komisyonunda bulunan Chpli Siyasetçi aynı zamanda CHP’nin Cezaevlerini İnceleme Komisyonun üyelerinden biridir.Chp’de bulunan diğer Manisa Milletvekilleri ile beraber Maden ocakları incelemesi için teklif etmiş bu teklifinden bir süre sonra ise Soma’da çok büyük bir Maden Faciası ile bir çok Vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.Soma faciası yaşanmadan önce söylemiş oldukları sözler nedeniyle çok uzun bir zaman gündemde söyledikleri kalmıştır.

2015 tarihinde Çağdaş Gazeteciler derneği ile beraber Atatürkçü Düşünce derneğinin vermiş olduğu Yılın Siyasetçisi ödülü kendisine verilmiştir.

Özgür Özel evlidir ve 1 tane çocuğu vardır.Çok iyi bir derecede İngilizce ile Almanca dillerine hakim olan siyasetçi 2015 senesinden itibaren Chp’nin Grup Başkanvekili olarak görevini sürdürmektedir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Özgür Özel Kimdir Nereli Kaç Yaşında? için Yorumlar (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. 7 Mart 2017’de Kılıçtaroğlu’nun Başkanlık ile ilgili konuşması unutulmayacak tarihi bir “gaf” tır.Vatandaş olarak “affedilmez” olarak yorumluyorum.İstifa erdemliliktir diye düşünüyorum.Sizi de kişiliğiniz ve politikanız için tebrik ediyorum.

  2. sn.özgür bey ben emekli memurum, kılıçdaroğlu nu severim. ancak sizi enel başkan olarak görmek isterm.slmlr. mustafa UZUN

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın