Özlem Denizmen Kimdir? Kaç Yaşında Hayatı

Özlem Denizmen Kimdir?

Özlem Denizmen, Türkiye’de finansal okuryazarlık konusunda kanaat önderi ve sosyal girişimci iş kadınıdır. Kurumsal kariyerinin yanı sıra, kadınların ve ailelerin, ekonomik alanda güçlenmelerini destekleyen, bu amaçla ülkemizde uzun soluklu toplumsal projeler üreten Finansal Okuryazarlık Hareketine de öncülük etmiştir.

Özlem Denizmen, Instagram hesabında biyografi kısmında kendisini “Anne, Girişimci, MONAY, TV, YGL” olarak tanıyıor. Gelin isterseniz tüm bu detaylara birlikte göz atalım.

Özlem Denizmen Monay
Özlem Denizmen – MONAY

Özlem Denizmen Kimdir?

Lliderlik ettiği sosyal sorumluluk ve eğitim projeleriyle ülkemizde finansal okuryazarlığın ve kadının ekonomik güçlenmesine öncülük eden bir gönül elçisidir. Özlem Hanım’ı “Finansal Okuryazarlık Öncüsü”, “Sosyal Girişimci”, “FODER (Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği)- Kurucu Başkanı”, “Para Durumu – Kurucusu”, “MONAY Kurucusu” olarak size anlatabiliriz. Ayrıca “Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Danışmanlığı” ve “Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu üyeliğini de yapmaktadır. Birçok başarılı projeye imza atmış Özlem Denizmen’i gelin daha yakından tanıyalım…

Özlem Denizmen kimdir, Özlem Denizmen kariyeri, şirketleri
Özlem Denizmen

Özlem Denizmen Kaç Yaşında?

Özlem Denizmen, 26 Ağustos 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur.

Özlem Denizmen Aslen Nereli?

Aslen Rizeli’dir.

Özlem Denizmen’in Eğitim Hayatı

Lisans eğitimini 1992-1994 yıllarında Amerika’da Cornell Üniversitesi Endüstri İşletmeciliği bölümünde tamamladıktan sonra MIT Sloan School of Management’ta MBA yaptı. Özlem Denizmen ayrıca, Stanford Üniversitesi’nde “Etkileme Teknikleri”, GE Crotonville Merkezinde “Liderlik”, Harvard Business School’da da “İleri Seviye Yönetim” programlarını tamamladı.

Özlem Denizmen Kariyeri

İş hayatına ilk olarak 1993 tarihinde staj yaparak başlayan Özlem Hanım ardından ise 1994-1996 tarihlerinde New York’ta bulunan Merrill Lynch Yatırım Bankası’nda “Finansal Analist” olarak  başlamıştır. 1996 tarihinde Türkiye’ye dönmüş olan sunucu, iş hayatını Türkiye’de devam ettirmiş ve Garanti Yatırım’da bir süre kadar Pazarlama Uzmanı olarak görev almıştır.

2000 yılından bu yana Doğuş Grubu’nda “Bütçe Planlama ve Strateji Bölüm Başkanlığı” görevini yapmaktadır. Ayrıca Doğuş Grubu içinde iş geliştirme ve yatırımcı ilişkileri üzerine çeşitli görevlerde çalışmıştır. Doğuş Holding Strateji Bölüm Başkanı, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

“A Haber” kanalında yayınlanan “Özlem Denizmen ile Para Durumu” programını sundu ve Hürriyet ile Posta gazetelerinde köşe yazıları hazırladı. Finansal konularda bir çok projede yer alan tecrübeli iş insanı Star TV ekranlarında yayınlanan “Özlem Denizmen’le Kadınca” programını da hazırlayıp sundu. NTV‘de de “Para Durumu” adlı programını sunmuştu.

2010 yılında “Müslüman Ülkeler’den Girişimciler” kapsamında Beyaz Saray’a davet edilen 5 Türk’ten birisi olmutur.

2011 yılında Dünya Ekonomik Forumu DAVOS tarafından “Genç Küresel Liderler” listesine seçildi.

2011 yılında Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Doğuş Holding işbirliğinde “Hedef 20 Bin Kadın” projesini hayata geçirmiştir. Proje kapsamında hedef 2013 yılı sonunda 20 bin kadını finansal okuryazar olarak eğitmiş olma hedefleri vardı.

Özlem Denizmen kimdir, Özlem Denizmen iş hayatı, kurduğu şirketleri
Özlem Denizmen

Türkiye’de 2013-2015 yılları arasında T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayesinde kurulan ve iş hayatında kadın istihdamının artması ve cinsiyet eşitliğini hedefleyen “İşte Eşitlik Platformu” İcra Kurulu’nda görev yapmıştır.

2016 yılında, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından “Türkiye’nin Finansal Bilinçlenmesi Medya Özel Ödülü“ne de layık görülmüştür.

Dünya Ekonomi Formu (WEF) tarafından kurulan çocuklara birikimi sevdirmeyi amaçlayan “Learn Money” inisiyatifinin Eş Başkanıdır. Denizmen, çocuk ve gençlerin ekonomik haklarını geliştirmek, korumak, finansal hizmetlere ulaşmalarını sağlamak ve eğitim aracılığıyla finansal bilinçlerini arttırmak amacıyla kurulan Uluslararası ÇOCUK Finansal Eğitimi (Child&Youth Finance International) Medya Danışma Kurulu Üyeliğini de yapmaktadır.

Denizmen, 2014 yılında dünya çapında ‘sürdürülebilirlik’ alanında otorite ve standartları belirleyen kuruluş Reporting Initiative’in (GRI – Küresel Raporlama Girişimi) Türkiye’den seçilmiş ilk ve tek Yönetim Kurulu üyesidir.

Para Durumu

Özlem Denizmen, 2010 tarihinde finansal anlamda ilk platform kuran kişidir. “Para Durumu” isimli platformla birlikte dikkat çekmiş ve AHaber kanalında program sunmuştur. 2011 yılında “Para Durumu” OECD tarafında Türkiye’deki ilk finansal okuryazarlık hareketi olarak onaylanmıştır.

MONAY

Özlem Denizmen’in kurucusu olduğu MONAY, “Para biriktirme” yönüyle öne çıkmıştır. Özlem Denizmen’in finansal iyilik hali yöntemleriyle “para biriktirme uygulaması” olmanın ötesinde para yönetimine ilişkin pek çok ayrı alt ürüne sahiptir.

Özlem Denizmen’in Kitapları

“Bolluk ve Bereket İçin Yer Aç”, “Kartlarında Mucize Yarat” ve “Cebinde Mucize Yarat” isimli kitapları yazmıştır.

Toplamda 70 binden fazla satma başarısı sağlayan kitaplarının gelirinin büyük bir kısmı “Darüşşafaka Cemiyeti“ne bağışlanmaktadır

Özlem Denizmen Evli mi? Çocukları Var mı?

Özlem Denizmen evli ve 2 çocuk sahibidir.

Özlem Denizmen Instagram Hesabı

2023 yılı itibariyle Instagram’da 120.000’e yakın takipçisi vardır. https://www.instagram.com/ozlemdenizmen/

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir