Pablo Alboran Kimdir, Hayatı, Biyografi, Yaşı

Pablo Alboran Biyografisi: Pablo Moreno de Alborán Ferrándiz, bilinen adıyla Pablo Alborán, İspanyol bir şarkı yazarı ve müzisyendir.

Kariyerine YouTube videoları ile başladı ve bu videolar sayesinde ün kazandı ve daha sonra WARNER MUSIC gibi büyük stüdyolarla çalışma şansı buldu. Pablo sosyal medyada çok popüler. Instagram’da 5,8 milyondan fazla takipçisi ve Facebook’ta 5,3 milyon takipçisi var. Ayrıca 4.93 milyondan fazla Abonesi olan kendi YouTube kanalına sahiptir.

Doğum tarihi

31 Mayıs 1989

Doğum Yeri

Malaga, İspanya

Meslek

Müzisyen ve söz yazarı

Pablo Alboran’ın Kariyeri

 

  • Çok erken yaşlardan itibaren çeşitli müzik aletleri çalmayı öğrenmeye ilgi duydu ve Malaga ve Madrid’de profesyonel sanatçılarla şan derslerine katıldı.

 

  • İlk şarkıları Amor de Barrio ve daha sonra 2014’te ilk albümünde yer alan Desencuentro idi. Başlangıçta yakınlardaki bir restoranda gitar çalardı.

 

  • Pablo’nun yapımcı Manuel Illán ile yaptığı bir toplantıda kaydettiği Deja de Volverme Loca’nın kapağını dinledikten sonra Navarro, onun müzikal akıl hocası oldu.

 

  • İlk albüm bestelerinden YouTube’a birkaç şarkı yükledi ki, aralarında sesine düşkün olan ve kamuoyunda Pablo Alboran’ın sesine aşık olduğunu söyleyen ünlü şarkıcı Kelly Rowland da dahil olmak üzere birçok kişinin dikkatini çekti.

 

  • Ekim 2010’da, Solamente Tú” (Only You), ilk albümünün (Şubat 2011) ilk single’ı olarak İspanya’da dijital olarak piyasaya sürüldü. Bu albüm, o yılın İspanya’nın liste rekorları kıran ve en çok satan albümü oldu.

 

  • Kasım 2011’de ilk canlı albümü En Acústico’yu çıkardı.

 

  • Gelecek yıl 2012’de, aynı zamanda bir liste rekortmeni olan “Tanto” şarkısını çıkardı. 2014’ün en çok satan albümü olmaya aday üçüncü albümü “Terral”i 2014’te çıkardı. 4. albümünde 2016’da ilk şarkısı Se Puede Amar’ı yayınladı.

 

  • Pablo, çeşitli Ödül programlarında birçok kez aday gösterildi ve hatta Grammy, Latin Grammy, TVyNovelas Ödülü ve Goya Ödülleri dahil olmak üzere birçok ödül kazandı.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.