Pakize Suda kimdir, nereli, Pakize Suda hayatı, biyografisi

Pakize Suda Hayatını Kaybetti. Oyuncu Pakize Suda Hakkında Detaylar.

Demans hastalığı ile mücadele eden Pakize Suda 21 Aralık 2022 tarihinde 70 yaşındayken hayatını kaybetti. Peki oyuncu Pakize Suda kimdir, nereli, Pakize Suda hayatı, biyografisi. İşte Pakize Suda hakkında detaylar.

Pakize Suda Kimdir?

Pakize Suda 23 Nisan 1952 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu, yazar. 17 yaşında Ege güzeli seçilen Suda, Girit Türklerindendir. Kanal 1’de yaptığı çeşitli yörelerin yemek ve kültürlerini tanıttığı Lezzete Yolculuk programı, Kanal 1 kapatılacağından dolayı Habertürk’e alındı ve Habertürk kanalında Türkiye Konuşuyor adlı programı sundu.

Daha sonra TVem’de Her Şeyi Konuşalım isimli magazin programında magazin gündemini yorumladı. Hürriyet Gazetesi’nde haftanın dört günü köşe yazısı yazdı ve 27 Aralık 2008 günü ekonomik kriz nedeniyle köşe yazarlığından ayrılmak zorunda kaldı. Hayat Bilgisi, Davetsiz Misafir ve Sevda Çiçeği gibi dizilerde rol almıştır.

Habertürk’te yazan Suda, hastalığı nedeniyle Muğla’nın Fethiye ilçesinde özel bir bakım evinde kaldı. Demans hastalığı ile mücadele eden Suda, hastalığının ilerlemesi neticesinde kimseyi tanımıyor ve hatırlamıyordu. 21 Aralık 2022 tarihinde tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesi’nde 70 yaşındayken hayatını kaybetti.

Pakize Suda hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir