Pelin Batu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Pelin Batu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Şair, Yazar ve aynı zamanda Oyuncu olan ekranlarda birçok film ile dizide oynamış merak edilen bir isim olan Pelin Batu Kimdir kaç yaşında nereli?

Pelin Batu Kimdir Biyografisi

Pelin Batu 27 Aralık 1978 senesinde Başkent Ankara’da doğdu.Annesi Arnavut kökenli biridir.Babası Eski Milletvekili İnal Batu’dur.Boyu 1.64’dür.Önemli sinemalarda rol alma başarısı gösteren Oyuncu Komser Şekspir, Yağmurdan Sonra gibi filmlerde oynadı.Tarihin Arka Odası isimli programı uzunca süredir Murat Bardakçı ile sunuyor.

Babası’nın işi sebebi ile çocukluğu birçok Yurtdışındaki ülkede geçmiştir.Bunlardan bazıları Amerika, Pakistan ve Fransa’dır.Lise eğitimini New York’ta okumuş ardından ise Müzik Kolejine yazılarak hem müzik hemde tiyatro eğitimi almıştır.Üniversiteyi ise Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünü okuyarak bitirmiştir.

İlk kez Sinema’da oynadığı film 1999 senesinde Harem Suare adındaki sinema olmuştur.Aynı sene içersinde 2 film daha izleyicileri ile buluştu ve bu 2 filmdede oynadı.Bu filmler Hayal Kurma Oyunları ile Akşam Güneşi adındaki filmlerdir.Onun sinema hayatındaki en etkili filmi ise 2000 tarihinde yayınlanan Komser Şekspir adındaki film olmuştur.

pelin-batu-biyografisi

Sinema rollerinin yanısıra aynı zamanda Dizilerde ve tiyatrolardada roller almıştır.Ghost Sonata isimdeki oyun ile ödül alan Oyuncu Uzunca süredirde Habertürk televizyonunda program sunmaktadır.

Pelin Batu Oynadığı Filmler ve Diziler

Harem Suare
Akşam Güneşi (Jülide)
Hayal Kurma Oyunları (Zeynep)
Komser Şekspir, Komiserin kızı (Su)
Şellale (Nihal)
O Şimdi Asker (Müzeyyen)
İçerideki (Kizar)
Baba (Deniz)
Bakış
Ayışığı Neredesin
Kerem ile Aslı
Sessiz Gece
Pars: Kiraz Operasyonu, İnci öğretmen
Dün Gece Bir Rüya Gördüm, Lâle
Ben Fazla Kalmayacağım
Yağmurdan Sonra
Kanımdaki Barut

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın