Petro Poroşenko kimdir, nerelidir, Petro Poroşenko kaç yaşında, Petro Poroşenko ne iş yapıyor?

Petro Poroşenko Kimdir?

Eski Ukrayna Lideri Petro Poroşenko’nun hayatını derledik. Petro Poroşenko kimdir, nerelidir, Petro Poroşenko kaç yaşında, Petro Poroşenko ne iş yapıyor? İşte Petro Poroşenko hakkında detaylar.

Petro Poroşenko Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Tam adı Petro Oleksiyoviç Poroşenko’dur. Petro Poroşenko 26 Eylül 1965 tarihinde dünyaya gelmiştir. Ukraynalı iş insanı ve politikacıdır. Önceden Dışişleri Bakanı ve Ticaret ve Ekonomik Kalkınma Bakanı olarak görev alan Poroşenko, 2014 Ukrayna cumhurbaşkanlığı seçimlerinde cumhurbaşkanı seçildi. Ukrayna siyasetinin en etkili kişileri arasında gösterilmektedir. Şubat 2007 ile Mart 2012 arasında Ukrayna Merkez Bankası Konseyinin başkanlığını yürüttü.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Petro Poroşenko Ne İş Yapıyor?

Roshen çikolata firmasının sahibidir. Roshen adı PoROSHENko kelimesinden türetilmiştir.

Petro Poroşenko hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.