Rachel Weisz Kimdir, Biyografi, Yaşı, Boyu

Rachel Weisz Biyografisi: Rachel Weisz olarak bilinen Rachel Hannah Weisz, 7 Mart 1970’de Birleşik Krallık’ta doğan İngiliz-Amerikalı bir aktris. Rachel kariyerine 14 yaşında modellik yaparak başladı.

İlk olarak 1992’de ‘Advocates II’ filminde televizyona çıktı ve ardından ‘Inspector Morse’ ve BBC’nin ‘Scarlet and Black’ bölümlerinde yer aldı.

Rachel Weisz, Akademi Ödülü, Altın Küre Ödülü ve İngiliz Akademi Film Ödülü dahil olmak üzere birçok ödül kazandı. Rachel Weisz’in Cambridge Talking Tongues’ı kurduğu Cambridge Üniversitesi’ndeki Trinity Hall’da oyunculuk kariyerine başladı.

Doğum tarihi

7 Mart 1970

Doğum Yeri

Birleşik Krallık

Meslek

Aktris

Kariyer

 

  • Rachel Weisz, 1994 yılında ‘Death Machine’de rol alarak sinemaya adım attı. İlk büyük film rolü 1996’da Keanu Reeves ve Morgan Freeman ile birlikte rol aldığı ‘Chain Reaction’dı.

 

  • Bundan sonra, ‘Denizden Süpürüldü’, ‘Seni Arıyorum’, ‘Des ile Yaz’ım ve diğerleri gibi filmlerde ün kazandı ve önemli roller aldı.

 

  • Rachel Weisz, ‘King David’de Richard Gere ile çalışma fırsatını reddettikten sonra haber yaptı.

 

  • Rachel Weisz, Brendan Fraser ile birlikte ‘Mumya’da İngiliz Mısır bilimci Evelyn Carnahan rolüyle bir atılım yaptı.

 

  • 2003’te Rachel Weisz, John Grisham’ın yasal gerilim kitabı ‘The Runaway Jury’nin film versiyonunda Marlee’yi canlandırdı ve burada Dustin Hoffman, Hackman geni ve John Cussack ile birlikte yer aldı.

 

  • Rachel Weisz, 2005’te Keanu Reeves ile birlikte Constantine’de de yer aldı.

 

  • 2005’te Rachel Weisz, John le Carre’nin gerilim filmi The Constant Gardener’ın bir uyarlamasında bir aktivistin karakterini canlandırdı. Film büyük beğeni topladı ve Rachel performansıyla övüldü. Aynı zamanda bir Akademi Ödülü, bir Altın Küre Ödülü aldı.

 

  • 2006 fantezi filmi Eragon’da, ejderha Saphira olarak seslendirme yaptı.

 

  • Rachel Weisz 2010’da ‘The Whistleblower’da yer aldı ve Rachel Weisz güçlü performansıyla takdir gördü. Film, gerçek bir insan ticareti tarihine dayanıyordu.

 

  • 2012’de Rachel Weisz, Robert Ludlum’un Jason Bourne adlı roman serisinden uyarlanan aksiyon gerilim filmi “The Bourne Legacy”de de yer aldı.

Rachel Weisz’in Boyu, Kilosu

Boyu

1.70

Kilosu

57 kilo

Rachel Weisz Ailesi

7 Mart 1970’de Birleşik Krallık’ta doğdu. Annesinin adı ğğretmen, psikoterapist olan Edith Ruth Weisz ve babasının adı makine mühendisi olan George Weisz’dir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.