Avukat Rahmi Özkan kimdir? nereli ve yaşı kaç?

Rahmi Özkan Kimdir?

Türkiye’nin başarılı Ağır Ceza Avukatlarından biri olan ve çok sayıda kişi tarafından düşünceleri ve dedikleri benimsenen ünlü Avukat Rahmi Özkan kimdir? yaşı kaç nereli? işte ünlü Avukatın hayatı.

Rahmi Özkan Biyografisi

Gerçek adı Hüseyin Rahmi Özkan olan ünlü ceza avukatı 1939 senesinde Şanlıurfa Siverek’te dünyaya gözlerini açtı.Hem ilk hem de ortaokul eğitimini doğmuş olduğu yer olan Siverek’te okuyan ünlü isim, ortaokuldan sonra lise eğitimini almak üzere Diyarbakır’a gitti.

Diyarbakır’da bulunan Ziya Gökalp Lisesi’nde eğitim gören Rahmi Özkan, liseden sonra İstanbul Üniversitesi’ne bağlı olarak görev yapan Hukuk Fakültesi’ne kayıt oldu ve üniversite eğitimine de İstanbul’da başlamış oldu.

Birçok farklı dernek ve toplulukta hem görev alan hem de bu dernek ve toplulukların başkanlığını sürdürmekte olan Rahmi Özkan, 1961 senesinde Milli Türk Talebe Birliğine bağlı olarak icra konseyi başkanı seçilmiştir.2 sene bu başkanlık görevinde bulunan Özkan, daha sonra başta Ankara olmak üzere birçok şehirde çalışmalarını sürdürmüştür.Ayrıca TBMM ve Çankaya köşkü ile temaslarda bulunarak kariyerini geliştirmeye her zaman devam etmeye çalışmıştır.

visum china
visum china

1961 senesinde anayasaya evet çağrısını radyo üzerinden yapmakta olan Özkan, 1969 senesinde okulundan mezun olmuştur.kimdirkim–com 1970 senesinde aktif olarak kendi bürosunda çalışmaya başlayan isim, İstanbul Barosuna kayıtlı bir şekilde çalışmaya başlamıştır.Avukatlık olarak devam eden kariyerine, bir süre sonra sadece ceza dosyalarına dönüş yaparak alanında uzmanlaşmıştır.

Evli ve iki adet çocuk sahibi olan Özkan, Müge Anlı ile Tatlı Sert programında yaptığı yorumlar ile kariyerini taçlandırmıştır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir