Reyhan Karaca kimdir, nereli, Reyhan Karaca hayatı, biyografisi, Reyhan Karaca kaç yaşında?

Reyhan Karaca Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Şarkıcı Reyhan Karaca’nın biyografisini derledik. Peki Reyhan Karaca kimdir, nereli, Reyhan Karaca hayatı, biyografisi, Reyhan Karaca kaç yaşında? İşte Reyhan Karaca hakkında detaylar.

Reyhan Karaca Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Reyhan Karaca 8 Kasım 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eski Yeşilçam oyuncularından Ahmet Karaca’nın kızıdır. Reyhan Karaca müzik ile küçük yaşlarda ilgilenmeye başladı. 8 yaşındayken İstanbul Çocuk Korosu’nu kazandı. Harbiye İlkokulu’nda okuduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olmuştur. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Müzik Bölümü’nde master yaparak eğitimini tamamladı. Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarında üç yıl öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Ayrıca bir yıl özel bir lisede, bir yıl da özel bir kolejde müzik öğretmenliği yaptı.

Reyhan Karaca müzik hayatına 1987 yılında başladı. 1988 yılında Melih Kibar ile Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye elemelerinde solistlik yaptı. 1990 yılında çalışmaya başladığı Zerrin Özer’e vokal ve enstrümanla yedi sene boyunca eşlik etti. 1991 yılında İzel ve Can Uğurluer ile birlikte sözleri Aysel Gürel’e, müziği Şevket Uğurluer’e ait “İki Dakika” adlı şarkıyla Türkiye’yi, İtalya’da yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil ettiler. 1995 yılında Star Tv’de yayınlanan Gölge Çiçeği isimli dizinin jenerik şarkısını seslendirdi. 0 Mayıs 1997 tarihinde Sevdik Sevdalandık adlı 2. stüdyo albümüyle Karaca asıl çıkışını yakaladı.

visum china
visum china

Albümleri

1993 – Başlangıç
1997 – Sevdik Sevdalandık
2000 – Yaman Olacak
2003 – Mesela
2007 – İmza

Teklileri

2009 – Sevmeyi Bilmeyen Adam
2010 – Yeniden
2012 – Yaz
2014 – Hep Mi Dertliyiz
2015 – Sobe
2015 – Şans
2016 – Kelebek
2018 – Roma
2018 – Umarsız
2019 – Laga Luga
2020 – Aşk Tutulması
2020 – Bi Zahmet
2021 – Tam 12’Den

Reyhan Karaca hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.