Rihanna Kimdir, Biyografi, Yaşı, Boyu

Rihanna Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Rihanna Biyografisi: Yaygın olarak Rihanna olarak bilinen Robyn Rihanna Fenty, popüler bir Barbadoslu şarkıcı, oyuncudur. Saint Michael, Barbados’ta doğmuş başarılı bir iş kadınıdır.

İlk olarak Amerikalı plak yapımcısı Evan Rogers tarafından keşfedildi ve daha sonra onu demo kasetleri kaydetmek için ABD’ye davet etti. Daha sonra 2005 yılında Def Jam ile anlaşma imzaladıktan sonra, Music of the Sun (2005) ve A Girl Like Me (2006) adlı ilk iki stüdyo albümünün yayınlanmasıyla anında tanınırlık kazandı.

Müziğin yanı sıra girişimci girişimlere, insani amaçlara ve moda endüstrisine katılımıyla da tanınır. Aynı zamanda 2012’de Clara Lionel Vakfı’nın, 2017’de kozmetik markası Fenty Beauty’nin ve 2019’da LVMH bünyesinde kurulan moda evi Fenty’nin kurucusudur.

Doğum tarihi

visum china
visum china

20 Şubat 1988

Doğum Yeri

Saint Michael, Barbados

Meslek

Şarkıcı, Oyuncu ve İş Kadını

Kariyer

  • Başlangıçta Rihanna, iki sınıf arkadaşıyla birlikte 2003 yılında bir müzikal üçlüsü kurdu.

 

  • Amerikalı plak yapımcısı Evan Rogers tarafından tespit edilen kendi ülkesi Barbados’ta ilk oldu.

 

  • Rihanna daha sonra 2005 yılının başlarında New York’ta Amerikan çokuluslu plak şirketi Def Jam için seçmelere katıldı ve burada Amerikalı Rapçi Jay-Z onu müzik devi Antonio “LA” Reid ile tanıştırdı.

 

  • 2007 yılında Jamaikalı grup J-Status ve Barbadoslu şarkıcı-söz yazarı Shontelle ile birlikte “Roll It” adlı single’da yer aldı.

 

  • Ardından 9 Haziran 2008’de Good Girl Gone Bad Live adlı ilk canlı uzun videosunu yayınladı.

 

  • Rihanna, Kasım 2011’de Talk That Talk adlı altıncı albümünü çıkardı.

 

  • Ayrıca 2014 yılında popüler Kolombiyalı şarkıcı ve söz yazarı Shakira’nın “Can’t Remember to Forget You” adlı single’ında yer aldı.

 

  • Rihanna ayrıca 2016’da birkaç single’da yer aldı ve ayrıca Kanye West single’ı “Famous” ile işbirliği yaptı.

 

Rihanna Yaş, Boy, Kilo

Rihanna 1.73 boyunda ve 60 kilodur. Gözleri ve saç rengi sırasıyla Yeşil ve Koyu Kahverengidir.

Rihanna Ailesi

20 Şubat 1988’de Barbados’un Saint Michael mahallelerinde doğdu. Annesinin adı muhasebeci olan Monica, babasının adı ise depo şefi olan Ronald Fenty’dir. Ayrıca Rorrey ve Rajad Fenty adında iki erkek kardeşi var. Ayrıca baba tarafından 3 üvey kardeşi vardır.

Rihanna İlişkileri

Şu anda Evlenmemiş. Rihanna, şarkıcı arkadaşı Chris Brown ile ilk olarak 2007’de çıktı ancak ilişkileri Şubat 2009’da sona erdi. Ardından, 2009’dan 2016’ya kadar aralıklı bir ilişki içinde Drake ile çıktı. Rihanna daha sonra 2017’de Suudi bir işadamı Hassan Jameel ile ilişkisi vardı.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir