Rıza Akın kimdir, nereli, Rıza Akın kaç yaşında hayatını kaybetti, neden vefat etti?

Rıza Akın Yaşamını Yitirdi. Oyuncu Rıza Akın Hakkında Detaylar.

Oyuncu Rıza Akın geçirdiği beyin kanaması nedeni ile hayatını kaybetti. Acı haberi oyuncu Menderes Samancılar, Twitter’dan yaptığı paylaşımla duyurdu. Samancılar, “Canım kardeşim Rıza Akın’ı kaybettik” dedi. İşte oyuncu Rıza Akın hakkında detaylar.

Rıza Akın Kimdir?

Rıza Akın 15 Eylül 1957 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Aslen Erzincanlı’dır. Adana Tiyatro Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği yaptı. Ankara Birlik Tiyatrosu’nda profesyonel oldu. Tiyatro yaşantısına  ara verdikten sonra iletişim okudu ve gazetecilik yapmaya başladı.

Tiyatroyu oyunculuk dışındaki çalışmalarla Adana’da sürdürdü. 1997 yılında Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nu kurdu ve beş yıl sanat danışmanlığı yaptı. 2005 yılında Tayfun Pirselimoğlu’nun tamamlanamayan Kuartet adlı filmiyle oyunculuğa döndü.

Rıza Akın 5 Nisan 2019 tarihinde Japon Miho Shimotashiro ile evlenmişti. Oyuncu Rıza Akın 2 Kasım 2022 tarihinde beyin kanaması nedeni ile hayatını kaybetti.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir