Rıza Akın kimdir, nereli, Rıza Akın kaç yaşında hayatını kaybetti, neden vefat etti?

Rıza Akın Yaşamını Yitirdi. Oyuncu Rıza Akın Hakkında Detaylar.

Oyuncu Rıza Akın geçirdiği beyin kanaması nedeni ile hayatını kaybetti. Acı haberi oyuncu Menderes Samancılar, Twitter’dan yaptığı paylaşımla duyurdu. Samancılar, “Canım kardeşim Rıza Akın’ı kaybettik” dedi. İşte oyuncu Rıza Akın hakkında detaylar.

Rıza Akın Kimdir?

Rıza Akın 15 Eylül 1957 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Aslen Erzincanlı’dır. Adana Tiyatro Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği yaptı. Ankara Birlik Tiyatrosu’nda profesyonel oldu. Tiyatro yaşantısına  ara verdikten sonra iletişim okudu ve gazetecilik yapmaya başladı.

Tiyatroyu oyunculuk dışındaki çalışmalarla Adana’da sürdürdü. 1997 yılında Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nu kurdu ve beş yıl sanat danışmanlığı yaptı. 2005 yılında Tayfun Pirselimoğlu’nun tamamlanamayan Kuartet adlı filmiyle oyunculuğa döndü.

Rıza Akın 5 Nisan 2019 tarihinde Japon Miho Shimotashiro ile evlenmişti. Oyuncu Rıza Akın 2 Kasım 2022 tarihinde beyin kanaması nedeni ile hayatını kaybetti.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir