Saba Tümer Kimdir? Boyu, Kaç Yaşında, Hayatı

Saba Tümer Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Gülüşü ve sempatik tavırlarıyla Türk televizyonlarının önemli sunucuları arasında gösterilen ünlü isim Saba Tümer kimdir? kaç yaşında? boyu kaç? cevaplarını ve hakkında kapsamlı bilgilerini konumuzda bulabilirsiniz.

Saba Tümer Kimdir? Hayatı

5 Aralık 1970 tarihinde İzmir ilimizin Konak ilçesinde doğan Saba Tümer, doğma büyüme İzmir Konaklıdır.Çocukluğu Konağa bağlı olan Alsancak’ta geçmiş olan isim, 25 yaşındayken annesini kaybetmiş ve zor günler geçirmiştir.Liseyi İzmir Fatih Lisesini okuyarak tamamlamış akabinde ise Ege Üniversitesinin Gazetecilik Bölümünden mezun olmuştur.

Saba Tümer’in boyu 1.58 cm, kilosu 53 ve burcu ise Yay’dır.

Üniversite sonrası ilk olarak Sky Tv kanalında çalışmaya başlayan isim, aynı anda diksiyon eğitimi almaya başladı.Aldığı diksiyon eğitimleri ve Sky Tv macerasından sonra bir süre kadar Ege Tv’de spiker olarak görev aldı.

visum china
visum china

Ege Tv ile birlikte deneyim kazanan güzel sunucu, 1997 yılında Ntv kanalına geçti.Ntv’de tam 4 sene süresince Haber Bülteni sunan isim, ardından ise yine Türkiye’nin büyük kanallarından biri olan Show Tv ekranlarına geçti.Burada da Tıpkı Ntv kanalında olduğu gibi Haber Bültenini sundu.

Show Tv’nin ardından Skytürk televizyonunda çalışmaya başlamış olan [saritext]Saba Tümer[/saritext], bu kanalda “Ne Var Ne Yok” adındaki programın sunuculuğunu üstlendi.Skytürk’ün ardından tekrar Show Tv televizyonuna dönüş yapan isim, burada “Saba Tümer’le Bu Gece” programını sundu.Bu program isminle Show Tv’de bulunduktan sonra 2008 yılında HaberTürk ekranlarına geçti ve aynı isimle programına bu kanalda devam etti.

Habertürk’ün ardından yolu Cnn Türk ile kesişen Saba Tümer, Show Tv ve Habertürk’te sunduğu programları bu kanalda da devam ettirdi.Kimdirkim.com Cnn Türk’te 1 yıl çalıştıktan sonra uzunca süre görev aldığı Show Tv’ye geri döndü.

2013 tarihinde Show Tv’den Tv8 ekranlarına geçen isim ardından ise Kanal D televizyonunda program sunmuştur.

Son olarak Peros reklamında izlemiş olduğumuz sunucu, ayrıca önceden de Ersaş Alüminyum Kompozit Pencere reklamında yer almıştır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir