Sabina Toziya kimdir, kaç yaşında, nerelidir, Sabina Toziya hayatı ve biyografisi

Sabina Toziya Kimdir?

Sinema ve dizi oyuncusu Sabina Toziya kimdir, kaç yaşında, nerelidir, Sabina Toziya hayatı ve biyografisi gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sabina Toziya Kimdir, Hayatı, Nereli?

Tam adı Sabina Ajrula’dır. Sabina Toziya Makedon oyuncudur. Sabina Toziya’nın doğum tarihi 17 Nisan 1946 yılıdır. Sabina Toziya’nın doğum yeri Üsküp’tür.
Üsküp Devlet Tiyatrosunda oyunculuk eğitimleri aldı. Makedonya ve Yugoslavya’da yapımlarda yer almıştır. Sabina Toziya ilk kez Türkiye’de Muhteşem Yüzyıl dizisinin Afife Hatun karakterine hayat verdi. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hayriye Ana rolü çok sevildi. Sabina Toziya kısmi felç geçirmesinden dolayı 2021 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldı.
10 Ağustos 2021 tarihinde beynindeki tümör nedeniyle kısmi felç geçiren Sabina Toziya 75 yaşında hayatını kaybetti.

Sabina Toziya Oynadığı Dizi ve Filmler

  • 2012 – Muhteşem Yüzyıl
  • 2015 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
  • 2016 – Annemin Yarası
  • 2018 – Bal Kaymak

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.