Şafak Sezer Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Şafak Sezer Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Türkiye’nin tanımış olduğu çok önemli oyunculardan biri olan hem tecrübesinle hemde gençler için en fazla örnek alınan oyuncular arasında yer alan çok sayıda dizi ile filmin vazgeçilmez oyuncusu olmuş Şafak Sezer kimdir kaç yaşında nerelidir? bu sorunun en uzun cevabı konumuz ile sizlerle.

Şafak Sezer Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Oyuncu Şafak Sezer, 10.10.1970 doğumlu bir isimdir.Başkentimiz olan Ankara’da hayata gözlerini açmış isim aslen ise Erzincan nüfusuna kayıtlıdır.Uzunca süre Ankara’da yaşamış ve küçüklük zamanları bir gecekonduda geçmiştir.Babası Emekli olan oyuncunun annesi ise ev hanımıdır.İlkokulu zor şartlarda bitirmesinin ardından ortaokula başlamış ama maddi imkansızlar nedeniyle okulu bitiremeden bırakmak zorunda kalmıştır.Okulu bıraktıktan sonra hemen çalışmaya başlamıştır.

Bir süre çalıştıktan sonra babası onu Ankara’da bulunan Halk Tiyatrosu’nun kurucu kişilerinden birinin yanına götürmüş ve ona orada taklit yapmasını istemişlerdir.Çok başarılı bir taklit yeteneğinle beraber kurucu tarafından beğenilmiş ve ardından tiyatro oyunlarında yer almıştır.

1989 senesinden itibaren Tiyatrolarda yer almaya başlamış oyuncu bir çok tiyatro oyununda yer almıştır.Tiyatro ile beraber iyice oyunculuk konusunda pişmiş ve ardından kendini bir anda hem sinema hemde dizilerde bulmuştur.

Şafak Sezer 1993 senesinde Bir Düğün Masalı Adındaki filmde rol alarak kariyerinin ilk film oyunculuğuna başlamıştır.Türkiye tarafından tanınması ise bir yarışma programı sayesinde olmuştur.Katılmış olduğu yarışmanın ardından birincilik elde etmiş ve bu sayede çok kişi tarafından tanınmıştır.Yaşamış olduğu oyunculuk tecrübeleri sonrasında bir dönem bazı filmlerde Yönetmenlikte yapmış olan isim evlidir ve 2 tane çocuğu vardır.

Şafak Sezer Oynadığı Diziler ve Filmler

1993 – Bir Düğün Masalı
1997 – Baskul Ailesi
1997 – Komsu Komsu
2000 – Oyunbozan (Film)
2000 – Vizontele (Film)
2002 – Ekmek Teknesı
2002 – Reyting Hamdi
2002 – Rus Gelin (Film)
2003 – Hababam Sınıfı Merhaba (Film)
2005 – Bendeniz Aysel
2005 – Maskeli Besler (Film)
2007 – Kutsal Damacana (Film)
2009 – Aynadaki Dusman
2010 – Hanımeli Sokağı
2010 – Pak Panter (Film)
2012 – Alemin Kralı
2016 – Bir Baba Hindu (Film)
2016 – El Degmemiş Ask (Film)
2017 – Türk Malı
2018 – Göktaşı (Film)

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın