Sagopa Kajmer Kimdir Hayatı Biyografisi

Sagopa Kajmer Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Rap şarkıcılarının biyografilerini sizlere sunmaya devam ettiğimiz bir konu ile daha karşınızdayız.Bu konumuzda Türkiye’nin en sevdiği rapcilerden biri olan ve çıkarmış olduğu albümler bir çok müzik markette anında satılan ünlü rapci Sagopa Kajmer kimdir kaç yaşında nereli? bütün bu soruların cevaplarını öğrenmeye hazır mısınız? o zaman doğru yerdesiniz başlıyoruz.

Sagopa Kajmer Kimdir Biyografisi

Ünlü Rapci Sagopa Kajmer 17.08.1978 tarihinde Karadeniz’in en büyük ili olma özelliğini taşıyan Samsun ilimizde hayata gözlerini açmış bir isimdir.Gerçek adı Yunus Özyavuz olan rapci Müzik hayatına başlamadan önce çeşitli radyolarda çalışmış ve Dj’lik yapmıştır.1998 tarihinden itibaren Djlik yapmayı bırakmış ve müzikle ilgilenmeye başlayarak Kuvvetmira ismini vermiş olduğu Rap grubunu kurmuştur.

İlk olarak Yer Altı Operasyonu albümüyle beraber müzik piyasasında olmaya başlamış olan Sagopa Kajmer, 2001 senesinde ise Sözlerim Silahım albümünü piyasaya sunmuştur.2002 tarihinde 3. defa albüm çalışmalarını tamamlayan ünlü rapci bu albümüne İhtiyar Heyeti ismini vermiştir.

Bu albümlerin hiç birinde Sagopa Kajmer isminle bulunmayan şarkıcı 2003 tarihinle beraber müzik piyasasını kasıp kavuran mükemmel bir albüme imza atmıştır.Kimdirkim.com Bir Peşimistin Gözyaşları isimli albüm Türkçe Rap’in en iyi albümlerinden biri olarak halen günümüzde bile cok fazla satılan ve bulunması zor albümlerden biri olmuştur.Bu albümde birbirinden güzel şarkılar dikkat çekerken bu albümün en dikkat çeken şarkıları Üfle Güneşi Sönsün, Kalbim Krizin Bekçisi olmuş, Tanrı Çekti Tüm Resimleri isimli şarkılardır.

2003’de çıkarmış bu albümle beraber tamamen Türk Rap dünyasında tanınan şarkıcı, 2005’de bomba bir albüm ile yine rap müzik piyasasını sallamayı başarmış ve Romantizma ismini vermiş olduğu albümü piyasaya sunmuştur.Bu albümde de birbirinden güzel şarkılara yer veren rapci bu albümle beraber çok yüksek bir satış rakamı elde etmeyi başarmıştır.Halen piyasada aranan bir albüm olan Romantizma albümü cok nadir bir şekilde bulunmaktadır.Çoğu müzik markette bu albüm kalmamıştır.

Sagopa Kajmer kendisi gibi rapci olan Kolera ile evlenmiş ve 2017’de ise evliliklerini karşılıklı bir şekilde anlaşarak bitirmişlerdir.2007 senesinde ve 2010 senesinde Kolera ile albüm yapan ünlü rapci İkimizi Anlatan Bir şey ve Bendeki Sen albümlerini eski eşiyle beraber yapmışlardır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir