Finlandiya Başbakanı Sanna Marin kimdir, nereli, Sanna Marin kaç yaşında, Sanna Marin evli mi, kiminle evli, eşi kimdir, Sanna Marin ne mezunudur?

Sanna Marin Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin kimdir, nereli, Sanna Marin kaç yaşında, Sanna Marin evli mi, kiminle evli, eşi kimdir, Sanna Marin ne mezunudur? İşte Sanna Marin hakkında detaylar.

Sanna Marin Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Sanna Mirella Marin, 16 Kasım 1985’te Helsinki’de doğdu. Marin, 2004 yılında Pirkkala Lisesi’nden 19 yaşında mezun oldu. Tampere Üniversitesi’nden İdari Bilimler alanında lisans ve yüksek lisans derecesi ile mezun oldu.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Marin, 2006 yılında Sosyal Demokrat Gençlik’e katıldı ve 2010 – 2012 yılları arasında ilk Başkan Yardımcılığı yaptı. Marin, 2008 yılında Finlandiya belediye seçimlerinde adaydı, ancak seçilmedi. 2012 seçimlerinde, siyasi kariyerinde atılım anı olan 27 yaşında Tampere Belediye Meclisine seçildi. 2013’ten 2017’ye kadar Belediye Meclisinin başkanıydı. 2017’de Belediye Meclisine tekrar seçildi. Aynı zamanda Tampere Bölgesi Konseyi Meclisinin bir üyesidir. Ayrıca 2013 – 2016 yılları arasında Pirkanmaa Bölge Konseyi’ne üye oldu.

Marin, 2014 yılında Sosyal Demokrat Parti genel başkan yardımcılığına seçildi. 2015 yılında 30 yaşında, Pirkanmaa’nın seçim ilçesinden milletvekili olarak Finlandiya Parlamentosu’na seçildi. Dört yıl sonra yeniden seçildi. 6 Haziran 2019 tarihinde Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı oldu. 2019 yılından itibaren başbakan 23 Ağustos 2020 tarihi itibari ile Sosyal Demokrat Parti lideridir.

visum china
visum china

Sanna Marin Özel Hayatı:

Sanna Marin, eski futbolcu Markus Raikkönen ile evlendi. Çiftin 18 yaşında başladıkları ilişkilerinden bir de 2.5 yaşında bir kız çocukları vardı. Kızlarının adı Emma Amalia Marin’dir.

Sanna Marin hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir