Şarkıcı Doğuş Kimdir?

Şarkıcı Doğuş Kimdir?

Zor bir çocukluk geçirmesine rağmen hiçbir zaman pes etmemiş ve Türkiye’nin en iyi pop müzik sanatçılarından biri olmayı başarmış ünlü şarkıcı Doğuş kimdir? kaç yaşında, aslen nereli? cevabı ile birlikte tüm ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Şarkıcı Doğuş Kimdir? Hayatı

30 Haziran 1974 günü Almanya’da hayata gözlerini açan Doğuş, Aslen Rizeli olan bir şarkıcıdır.Ailesinin 6 çocuğundan biri olan isim, 4.5 yaşındayken ailesi ile beraber Almanya’dan Türkiye’ye gelmişlerdir.Annesi ile babası arasında yaşanan problemler nedeniyle öncelikle Yetiştirme Yurdunda kalmış olan ünlü şarkıcı, ardından ise Babaannesinin yanında bir süre kadar kadar kalmış akabinde ise sokaklarda yaşamaya başlamıştır.

Gerçek ismi Orhan Baltacı olan Doğuş, dışarlarda yaşadığı dönem içerisinde hayatın gerçek yüzünü görmüş ve oldukça zor günler geçirmiştir.Bu kadar kötü insan görmesine rağmen, hiçbir zaman alkol, sigara ve diğer maddelleri kullanmamış olan isim ayrıca şarkıcı olmadan öncede herhangi içkili mekanda şarkı söylememiştir.

Kısa süre içerisinde kendi hayallerinin peşinden gitmek isteyen isim bu nedenle ismini değiştirdi ve Doğuş olarak yoluna devam etme kararı aldı.Bu tarihten sonra artık çok sayıda Plak şirketine başvurdu fakat hiçbiri olumlu dönüş yapmadı bunun üzerine şansını Ulus Müzik’te denedi ve İlk albümünü de bu firma ile birlikte gerçekleştirerek 1997 tarihinde tüm söz müziklerini kendisinin yazmış olduğu kendini adını taşıyan “Doğuş” albümünü çıkarttı.

İlk çıkardığı bu albümde seslendirmiş olduğu “Gamsız” ile birlikte “Uyan” parçaları herkesin yavaş yavaş diline dolaşmaya başlayarak yüksek bir satış rakamı elde etti.Bu albümden 1 yıl sonra “Doğuş ve Şarkıları” isimli ikinci albümünü yine Ulus Müzik etiketiyle piyasaya sunan Doğuş, ilk albümünde aldığı başarının daha fazlasını bu ikinci albümde elde etti ve Pop müzik şarkıcıları arasında önemli bir noktaya ulaştı.

1999 tarihinde üçüncü albümünü çıkartan başarılı şarkıcı, “Hadi Hızlandır” albümü ile ses getirmeye devam etti.Bu albümde seslendirdiği “Gülüm” ve “Ayrılmalıyız” isimli parçalar radyolarda en sık istek alıp çalan şarkılar arasına girdi.2000 tarihinde 4. albümü ile tekrar hareketlenen Doğuş, bu albümüne ise “Sevdim” adını verdi.

2002 tarihinde yine Ulus Müzik etiketi ile 5. albümünü müzikseverlere sundu ve bu albümüne de “Denge” ismini verdi.Bu albümde tıpkı diğerleri gibi çok beğenildi ve özellikle albümdeki bazı parçalar ön plana çıktı.2004 yılında “6. His” isimli 6. albümünü çıkarttı.

6. His albümünün ardından Ulus Müzik ile yollarını ayıran şarkıcı Doğuş, o tarihten sonra da çok sayıda albüm çıkarttı.Bu albümler içerisinde en dikkat çekenleri ise 2009 tarihinde Arma müzik firmasından çıkarmış olduğu “Onbirdebir” albümü olmuştur.Kimdirkim.com Birbirinden kaliteli şarkılara yer vermiş olduğu bu albümde ki “Şimdi”, “Sayende Ölüm Gelir Her Gece”, “Kaderimi Kendim Yaşarım Sandım” parçaları çok sevilmiştir.

Doğuş, 2 defa evlilik yapmış olan bir şarkıcıdır.İlk evliliğini 2006 yılında Şeyma Uygun ile yapmış ve üç sene sonra boşanmışlardır.İkinci evliliğini ise 2014 tarihinde Azeri Sunucu Hoşkedem Hidayetkızı ile gerçekleştirmiştir.

Doğuş Albümleri

1997 – Doğuş
1998 – Doğuş ve Şarkıları
1999 – Hadi Hızlandır
2000 – Sevdım
2002 – Denge
2004 – 6. His
2005 – Tam Doğuş
2006 – Bozuk
2006 – Herbişeyim
2008 – Ten
2009 – Onbirdebir
2010 – Kırık Hancer
2011 – Beşibiryerde
2014 – Sevgilerimle
2015 – Aklında Bulunsun

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın