Şarkıcı Doğuş kimdir, Doğuş'un hayatı, biyografisi, şarkıcı Doğuş kaç yaşında, şarkıcı Doğuş nereli, Doğuş evli mi, Doğuş'un boyu, kilosu kaç?

Şarkıcı Doğuş Kimdir? Doğuş Kaç Yaşında, Nereli, Evli mi?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Şarkıcı Doğuş kimdir, Doğuş’un hayatı, biyografisi, şarkıcı Doğuş kaç yaşında, şarkıcı Doğuş nereli, Doğuş evli mi, Doğuş’un boyu, kilosu kaç? İşte Doğuş hakkında detaylar.

Şarkıcı Doğuş Kimdir?

Orhan Baltacı, sahne adıyla Doğuş, 30 Haziran 1974 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı.

Şarkıcı Doğuş Hayatı

İlk olarak 1997 yılında İskender Ulus prodüktörlüğünde kendi söz-müziklerinden oluşan DOĞUŞ adlı albümüyle yaptı. İlk albümü olmasına rağmen “Gamsız”, Uyan”, “Ben Sensiz Ne Yaparım” gibi şarkıları liste başı oldu.

visum china
visum china

1998’de “Yalancı”, “Milyonda Bir”, “Bunun Adına Yürek Derler” gibi parçaları içeren kariyerinin ikinci albümü olan Doğuş ve Şarkıları’nı çıkardı.

2000’de Almanya’da yapılan kariyerinin üçüncü albümü Hadi Hızlandır ile şarkıcılık kariyerine devam etti. Albümde “Gülüm”, “Günah Pazarı”, “Bebişim”, “Ayrılmalıyız” gibi bilinen şarkıları da vardı.

2001’de dördüncü albümü Sevdim’i, Temmuz 2002’de ise beşinci albümü Denge’yi çıkardı. İkinci bir 2 yıllık aranın ardından Haziran 2004’te 6. His adlı albümünü çıkardı.

Yıllardır bir aile olduğu Ulus Müzik’ten ayrıldı ve Promise Production ile anlaştı. Ardından Tam Doğuş adlı albümünü çıkardı. Bu albümünde Grek ezgilerini de içeren şarkılar yer aldı. Daha sonra Doğuş kendi müzik firması olan Doğ Müzik’i kurdu ve ilk prodüktörlüğünü Elif Karlı’nın albümünde yaptı.

DSM etiketiyle “Bozuk” isimli maksi teklisini çıkardı. Bu albümde bir de olan “Don’t Cry” isimli Ceza’nın İngilizce versiyonu bulunmaktadır. Ayrıca bu şarkısına çektiği klibi Doğuş’un ilk video klibi oldu.

Doğuş’un 2006′daki dev projelerinden biri de yıllardır üzerinde çalışılan Unicef yararına çekilecek film. Doğuş bu filmde başrolde hayatını oynacaktır.

Doğuş 2006 yılında 6 ay arayla 2. ve aynı zamanda tamamen tarzını değişerek arabesk bir albümle sevenleriyle tekrar buluştu. Albüm 21 Ekim 2006 tarihinde raflardaki yerini aldı. Albümle birlikte aynı gün ilk videoda albümün 1 numaraları şarkısı “Dönek”e çekildi.

2008’de “Ten” adlı maksi teklisini çıkararak aynı zamanda yurtdışında yabancı şirketle çalışmasını tamamladı. Proje DSM etiketiyle Türkiye müzik piyasasında yerini aldı.

2009’da “Onbirde Bir” albümünün şarkıları kendisine ait olan söz ve müzik albümünde solist performansı sergiledi.

2010’da Kırık Hançer albümünde Doğuş, Cankan ve Niran Ünsal ile düet yaptı. Albümün çıkış parçası olan “Gitme” isimli şarkı için İshak Paşa Sarayı’nda klip çekildi.

Şarkıcı Doğuş Kaç Yaşında?

Şarkıcı Doğuş 1974 doğumludur.

Şarkıcı Doğuş Nereli?

Şarkıcı Doğuş aslen Rize, İkizdereli’dir.

Şarkıcı Doğuş Evli mi?

2014 yılının Kasım ayında Azerbaycanlı sunucu Hoşkedem Hidayetkızı ile evlendi, ikiz çocukları var.

Şarkıcı Doğuş Boyu Kaç?

Şarkıcı Doğuş 1.77 metre boyundadır.

Şarkıcı Doğuş Kaç kilo?

Şarkıcı Doğuş 75 kilodur.

Albümleri

 • 1997 – Doğuş
 • 1998 – Doğuş ve Şarkıları
 • 1999 – Hadi Hızlandır
 • 2000 – Sevdim
 • 2002 – Denge
 • 2004 – 6. His
 • 2005 – Tam Doğuş
 • 2006 – Bozuk
 • 2006 – Herbişeyim
 • 2008 – Ten
 • 2009 – Onbirdebir
 • 2010 – Kırık Hançer
 • 2011 – Beşibiryerde
 • 2014 – Sevgilerimle
 • 2015 – Aklında Bulunsun

Şarkıcı Doğuş hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.