Şebnem İşigüzel Kimdir? Hayatı Eserleri Nelerdir?

Şebnem İşigüzel Kimdir?

Çok genç yaştan itibaren kitap yazmaya başlayan ve çıkarmış olduğu kitaplar çok sayıda insan tarafından okunan yazar Şebnem İşigüzel kimdir? eserleri nelerdir? yazarın yaşam hikayesini bu konumuz ile birlikte öğrenebilirsiniz.

Şebnem İşigüzel Hayatı

28 Mayıs 1973 tarihinde Yalova’da dünyaya gelen Şebnem İşigüzel, Yalova lisesi mezunudur.Üniversiteyi ise 1995 tarihinde İstanbul Üniversitesi’nin Antrapoloji Bölümünde bitirerek buradan mezun olmuştur.Annesinin ismi Nazife, babasının ismi ise Seyfettin’dir.

Ünlü yazar İlk olarak 1993 tarihinde “Sevgili Bayan Arvadak” ismini vermiş olduğu Öykü ile dikkat çekmiştir.Bu öykü özel bir dergide yayınlanmış ardından ise “Hanene Ay Doğacak” isimli öykü ile kariyeri açısından önemli bir yazarlık deneyimi gerçekleştirmiştir.Fakat Bu kitabın içeriği nedeniyle dava açılmış ve kitabın sansürlenmesine karar verilmiştir.Bir süre kadar sansürlü yayınlanan kitap 2000 tarihinden sonra sansürsüz şekilde yayında kalmıştır.

Yazar, 1994 tarihinde “Öykümü Kim Anlatacak” ismini verdiği ikinci Öykü kitabını çıkarmış ve bu kitap ile birlikte Marmara İletişim Fakültesi tarafından kendisine Yılın En iyi Öykü Kitabı ödülü verilmiştir.

En son olarak çıkardığı iki tane Roman kitabı ile kitapseverleri sevindiren başarılı yazar, önce 2017 tarihinde “Göz Yaşı Konağı” isimli roman kitabını çıkarmış ardından ise 2019 tarihinde “İyilik” isimli kitapla kendisini takip eden okuyucularını mutlu etmiştir.

Şebnem İşigüzel Eserleri Nelerdir?

1993 – Hanane Ay Doğacak
1994 – Öykümü Kim Anlatacak
1996 – Eski Dostum Kertenkele (Roman)
2001 – Kaderimin Efendisi (Roman) kimdirkim.com
2002 – Sarmaşık (Roman)
2004 – Çöplük (Roman)
2008 – Resmigeçit (Roman)
2010 – Kirpiklerin Gölgesi (Roman)
2011 – Annem, Kargalar ve Ben ( Çocuk Kitabı)
2017 – Göz Yaşı Konağı – 1876
2019 – İyilik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir