Selcan Doğruöz kimdir? nereli kaç yaşında?

Selcan Doğruöz Kimdir?

Televizyon dünyasında yıllardır yer alan ve hem spikerlik hem de sunuculuk mesleğini yapmış, son yıllarda ise sadece Ana Haber Bülteni sunuculuğu ile mesleğe devam eden ünlü isim Selcan Doğruöz kimdir? işte yanıtları ve ayrıntılı bilgileri.

Selcan Doğruöz Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

22 Eylül 1985 tarihinde Erzincan’da doğan Selcan Doğruöz, liseyi Ankara’da bulunan Ankara Bilim Fen Lisesi’nde tamamlamış ardından da Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nü bitirmiştir.Annesi Öğretmen olan ünlü sunucu, bir dönem İngiltere’ye gitmiş ve İngilizce konusunda sıkı bir eğitim almıştır.

Ünlü sunucu, 2003 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış olan Türkiye genelindeki yarışmaya katılmış ve yarışmanın birincisi olarak 19 Mayıs 2003 tarihinde yapılan Devlet Töreni’ni Trt ekranlarında canlı olarak sunan kişi olmuştur.

Özel olarak spikerlik dersleri almış olan Selcan Doğruöz, bir dönem Akşam Gazetesi’nde çalışmış ve ardından ise SkyTürk televizyonunda görev almıştır.Bilkent Üniversitesi’nde eğitim gördüğü yıllarda çok sayıda kısa filmin yazarlığını ve yönetmenliğini yapmış olan isim, ayrıca oyuncu olarakta sahneye çıkmıştır.

visum china
visum china

SkyTürk’ün ardından Trt Türk ekranlarında çalışmaya başlayan isim, bir süre kadar bu analda spikerlik yapmış ardından ise Trt ekranlarına geçerek burada Trt Ana Haber Bülteni’ni sunmuştur.kimdirkim com son olarak halen Trt kanalında çalışmaya devam eden isim Trt Hafta Sonu Haber bülteni ile karşımıza gelmektedir.

Sinema ile kitaptan hiçbir zaman vazgeçmeyen isim, boş zamanlarını genellikle kitap okuyarak ve sinemaya giderek değerlendirmektedir.Yaz aylarında özellikle yüzmeyi de çok seven isim, koyu Beşiktaş taraftarıdır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir