Selda Alkor kimdir, nereli, Selda Alkor kaç yaşında, Selda Alkor hayatı, biyografisi

Selda Alkor Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Aslen Nereli?

Oyuncu Selda Alkor’a dair bilgileri derledik. Peki Selda Alkor kimdir, nereli, Selda Alkor kaç yaşında, Selda Alkor hayatı, biyografisi. İşte Selda Alkor hakkında detaylar.

Selda Alkor Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Selda Alkor 3 Ocak 1943 tarihinde Konya’da dünyaya gelmiştir. Kız Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra sinema kariyeri 1965 yılında Ses dergisinin açtığı yarışmada birinci olarak başladı. İlk olarak Cumartesi Senin Pazar Benim filminde rol aldı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Son dönemlerde Asmalı Konak dizisinde Sümbül Karadağ, Çemberimde Gül Oya dizisinde Yurdanur Eroğlu, Parmaklıklar Ardında dizisinde Nur Kurteşi, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde ise Melike Meftun karakterini oynamıştır.

Selda Alkor’un babası İşgal dönemindeki İstanbul’da ünlü Rum kabadayı Hrisantos‘u öldüren polis muavini Muharrem Alkor’dur. 1972 yılında milli batkebolcu Cihat İlkbaşaran ile evlendi.

Selda Alkor hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir