Selin Sayek Böke Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Selin Sayek Böke Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Chp’de parti sözcülüğü görevini yapan ve aynı zamanda Genel Başkan yardımcısı olan siyasetçi bayanlardan biri olan Selin Sayek Böke kimdir kaç yaşında nereli? hayatı ile ilgili bilgilerle beraber hazırladığımız biyografisi.

Selin Sayek Böke Kimdir Nerelidir Yaşı Kaçtır?

Selin Sayek Böke, 24.08.1972 senesinde Başkentimiz’de hayata merhaba demiştir.Annesi ile beraber babasıda sağlık ile ilgili meslekler yapmaktadır bu nedenle babasının Tıp alanında profesör annesinin ise Hekim olduğu bilinmektedir.Baba tarafı itibariyle Hatay’a bağlı olan siyasetçinin anne tarafından ise Niğdelidir.

Ankara’da başlamış olduğu okulu öncelikle İlkokulu bitirerek tamamladı sonrasında ise 1989 senesinde Ankara TED Kolejine yazıldı ve burayı bitirdi.1993 senesinde ODTÜ’yü bitiren siyasetçi burada İktisat bölümünde eğitim görmüştür.Üniversite tamamlanmasının ardından Yüksek Lisans eğitiminide aralıksız sürdürmüş olan isim 1999 tarihine kadar olan yıllar içerisinde Doktorasını yapmıştır.

visum china
visum china

2002 tarihinde Mühendislik mesleğini yapmakta olan Mert Böke ile hayatlarını birleştirme kararı almışlardır.Bu evlilikle beraber 2 tane erkek çocuğu bulunan Chpli Siyasetçi 2003 senesinde Bilkent Üniversitesi’de görev almıştır.Çocuklarının adları Aksel ile Can’dır.

2015 seçimleri için Chp’nin adayı olarak İzmir’de seçime katıldı ve meclise girmeye hak kazandı.Zaten İzmir Chp’nin en önemli kalelerinden biri olarak bilinmektedir bir çok seçimdir ilk parti Chp’dir bu nedenle seçilmesi zor olmamıştır.2015 Kasım’da koalisyon oluşmaması sebebi ile seçim gerçekleşmiş ve yine İzmir Milletvekili olmuştur.En son Chp’de Sözcülük görevinde bulunmuş isim ardından ise görevinden istifa etmiştir.

En son 2018 Milletvekilliği seçimininde CHP İzmir Milletvekili seçilmiş ve meclise girmiştir.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Uncu mirioglu

    Corc ustanın yeğeni.gercek bir cumhuriyet kadını.basarilarinin devamını diliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.