Selin Yeninci Kimdir Kaç Yaşında Boyu Biyografisi

Selin Yeninci Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Annenin Sırrıdır Çocuk dizisinde Meryem karakterini oynayan Selin Yeninci kimdir kaç yaşında boyu kaç? oyuncunun hayatını merak eden hayranları için biyografimiz başlıyor.

Selin Yeninci Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Selin Yeninci 16.01.1988 senesinde İstanbul’da hayata gözlerini açmış oyuncudur.Ünlü oyuncu lisede eğitimini sürdürürken okuldaki okulun Tiyatro bölümünde en yetkili kişilerden biri olmuş ve başkan seçilmiştir.Güzel bir eğitim hayatı geçirmiş olan oyuncu lise bitmesinden sonra Oyun Atölyesi’ne girmiştir.Boyu 1.64’dür.Mezun olmuş olduğu okul Atatürk Lisesidir.Üniversiteyi ise Dokuz Eylül Üniversitesi’nde okumuş ve 2011 senesinde bu üniversitesiyide tamamlayarak diplomasını almıştır.

Çoğunlukla bir takım seslendirmeleri gerçekleştirmiş başarılı oyuncu Alevli Günler ismindeki Tiyatro oyununda rol almıştır.Bu oyunda çok değerli tiyatrocularla beraber oynamış olan oyuncu en fazla dikkat çeken isimlerden biri olmuştur.Bu tiyatronun ardından Vicdan dizisinle televizyonda izleme şansı bulduğumuz oyuncu gayet iyi bir oyunculuk gerçekleştirerek tiyatrodaki başarısını dizilerede yansıtmıştır.

Dizilerde veya filmlerde rol aldığında en büyük yorumu annesinin yaptığını söyleyen oyuncu bu sayede rollerde tüm eleştirileri olumlu olumsuz annesinden öğreniyor.Üniversiteyi Oyunculuk ile ilgili bölümde okumak istediğinde annesi başta onay vermesede daha sonra onay vermiş ve oyunculukta en büyük desteği ona annesi vermiştir.

visum china
visum china

Selin Yeninci Oynadığı Diziler ve Filmler

2014 – Vicdan
2014 – Ah Neriman
2014 – Olur Olur(Film)
2014 – Toz Ruhu(Film)
2016 – Rengarenk
2017 – Yüz Yüze
2018 – Avlu
2018 – Bir Zamanlar Cukurova
2018 – Nasipse Adayız (Film)

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir