Selma Ergeç Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Selma Ergeç Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Son zamanlarda reklam filmlerinde görmeye başladığımız, uzunca bir zamandır isi televizyon dizi ve filmlerinde rol alan başarılı Oyuncu Manken Selma Ergeç Kimdir nereli kaç yaşında?

Selma Ergeç Biyografisi

Selma Ergeç kimdir Ünlü Oyuncu 1978 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir.Anne tarafından Almanyalı baba tarafından ise Türk bir babanın evladıdır.Baba tarafından Adanalıdır.Annesi Hemşire olan Oyuncu’nun babası ise Doktorluk mesleğini yapan bir isimdir.1983 tarihinde Ailesi ile beraber Mersin iline taşınmışlardır.Burada İlkokula başlamış ardından Mersin’den Ankara’ya gitmişlerdir.Öğrenimini burada sürdürürken tekrar Almanya’ya gitmişlerdir.Burada Hem orta okul hemde lise öğrenimini burada okumuştur.

Almanya’da okuduğu sırada Öğrenci değişim programı neticesinde Fransa’nın Lille Şehrine gitmiş ve bir süre burada okumuştur.Fransa’da bir süre Orkestralarda keman çalmıştır.Okuduğu bölümde Güzel Sanatlar ile İngiliz edebiyatı konusunda dersler almış fakat bir süre sonra kendisi Tıp okumak üzere Almanya’ya geri dönüş yapmıştır.

Almanya’da bulunan Münster Üniversitesi Tıp Fakültesine 1998 tarihinde giriş yaptı.6 Yıl olan bu okulda 3 yıl kadar okumuş ardındanda Türkiye’ye gitmiştir.Adana’da staj yapmış ve Staj bitimi sonrasıda Eğitimine 1 yıl kadar ara verip izin almıştır.Bir yandan Oyuncu olmak isteyen Selma Ergeç bir yandan ise doktor olup hayat kurtarmayı istemiştir.

Bu kararı sonrası 1-2 ay geçtikten sonra Böyle mi Olacaktı isimli dizide ilk defa oyunculuk deneyimini sağlamıştır.Bu dizide Bir kzıı canlandırmış ve bu dizinin ardından ise Yarım Elma isimli dizide rol almıştır.Yarım Elma dizisinde Ayça karakterini canlandırdı.

2000 tarihinde hem Manken hemde fotomodel olarak çalışmaya başladı.Emre Altuğ’un klip çektiği parçada kendisi rol almıştır.Okuduğu Üniversiteyi bitirmeme kararı almış ve Tıp ile olan ilişkisini kesmiştir.Felsefe ile Piskoloji üzerine eğitimler almıştır.2003 tarihinde Müjdat Gezen Sanat Merkezine kabül edilmiş ve eğitimler almıştır.

Özellikle Gönül İşleri dizisinde kendini göstermiştir.Gönül İşleri Saadet karakterini oynamıştır.Bu diziyle beraber kendisini yavaş yavaş tanıtan Oyuncu ilerleyen zamanlarla beraber hem reklam filmi, hemde dizilerde oynamıştır.

Selma Ergeç Resimleri

Diziler sonrası Filmlerde de oynamaya başlayan Güzel oyuncu 2 kez filmde oynamıştır.Polisiye ve Gerilim filmi olan Sis ve Gece isimli filmde Mine karakterini canlandırmıştır.Diğer Oynadığı film ise Beş Vakit isimli filmdir.

Hobileri arasında Binicilik ve eskrim bulunan oyuncu iyi derecede Almanca, Fransızca, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.Bir defa evlenip ayrılmıştır.

Selma Ergeç boyu 1.78’dir.

Selma Ergeç Oynadığı Dizi ve Filmler

1997 – Böyle mi Olacaktı?
2001-2004 – Yarım Elma
2005 – Şöhret
2005 – Körfez Ateşi
2006 – Beş Vakit
2006 – The Net 2.0
2007 – Sis ve Gece
2007 – Hırçın Kız
2007-2009 – Asi
2010 – Ses
2010 – Kalp Ağrısı
2011- 2013 – Muhteşem Yüzyıl

Selma Ergeç kimdir nereli yaşı kaç? bütün bilgileri böyledir.2015’de kısa süre önce Ekranlarda gösterilen Finans Bank Reklamında kendisi oynamaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın