Sema Kaygusuz kimdir? nerelidir kaç yaşında?

Sema Kaygusuz Kimdir?

Bu zamana kadar yazmış olduğu çeşitli öyküler ile birlikte Türkiye’de sayılı yazarlar arasına girmeyi başarmış ünlü yazar Sema Kaygusuz ile ilgili ayrıntılı bilgiler konumuzda yer almaktadır.

Sema Kaygusuz Kimdir? Nereli Kaç Yaşında?

29 Ağustos 1972 tarihinde Samsun’da doğan Sema Kaygusuz, ilkokula Gaziantep’te başlamış ardından sırasıyla Kars ve İzmir’de ilkokul ve ortaokul eğitimlerini bitirmiştir.Üniversiteyi Gazi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde bitiren ünlü yazar, Üniversiteden itibaren tiyatrolarda bulunmuş ve kısa süre oyunculuk yapmıştır.

1994 tarihinde AÜ Gençlik Festivallerinde ödül almış olan ünlü yazar, İstanbul’a gitmesinin ardından yazarlık yapmaya başlamış ve yazmış olduğu Öyküler dikkat çekmiştir.Yazdığı Öyküler ile hem 1996 yılında hem de 2000 tarihinde iki defa ödül almayı başaran ünlü isim, öykü yazarken kendi has stilinden hiç vazgeçmemiştir.

Öyküleri yazarken yaşanmışlık ve tanıklık dili ile yazmanın çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirten ünlü isim, insan, doğa ve çevre ile ilgili ayrımı mümkün olduğunca iyi bir şekilde anlatmaktadır.

Sema Kaygusuz Eserleri

1997 – Ortadam Yarısından
2000 – Sandık Lekesi
2001 – Fırat’a Karışan Öyküler
2002 – Doyma Noktası
2004 – Esir Sözler Kuyusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir