Semiramis Pekkan kimdir, Semiramis Pekkan'ın hayatı, biyografisi, Semiramis Pekkan kaç yaşında, Semiramis Pekkan nereli?

Semiramis Pekkan Kimdir? Semiramis Pekkan Kaç Yaşında, Nereli?

Semiramis Pekkan kimdir, Semiramis Pekkan’ın hayatı, biyografisi, Semiramis Pekkan kaç yaşında, Semiramis Pekkan nereli? İşte Semiramis Pekkan hakkında detaylar.

Semiramis Pekkan Kimdir?

Semiramis Pekkan 30 Eylül 1948 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk sinema oyuncusu ve ses sanatçısı.

Semiramis Pekkan Hayatı

Babanın subay, annenin ev hanımı olduğu Pekkan ailesinin en küçük ferdidir. Ajda Pekkan’ın kardeşi olan sanatçı 1964 yılı yapımlı “Kara Memed” adlı, yönetmenliğini Tunç Başaran’ın yaptığı filmiyle sinema kariyerine başlamıştır. Birçok filmde de rol alan Semiramis Pekkan, sinemanın yanı sıra 1965-1966 yıllarında Meydan Sahnesi’nde misafir oyuncu olarak çalışmıştır.

Müzik kariyerine 1968 yılında başlayan Semiramis Pekkan, ileriki yıllarda iki Altın Plak Ödülü almıştır. Ajda Pekkan’ın kardeşi olan Semiramis Pekkan, evlendikten sonra sinema ve müzik hayatını noktalamıştır. Sanatçının Columbia, Odeon ve Kervan Plak etiketli toplam üç stüdyo albümü ve çok sayıda 45’liği bulunmaktadır.

visum china
visum china

Semiramis Pekkan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir