Şenay Akay Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Şenay Akay Kimdir?

Çok uzun zamandır Modellik yapmakta olan ardından ise oyunculukta yapmaya başlamış bazı dizilerde ve filmlerde bulunan güzel ünlülerden biri olan Şenay Akay kimdir? ünlü isim ile ilgili hazırladığımız bu biyografi ile çok sayıda sorunun yanıtı cevap bulacak.

Şenay Akay Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Şenay Akay 1980’li ve Antalyalı olan güzelliğinle en fazla dikkat çeken modellerden biridir.Ondört yaşından itibaren Modellik yapmaya başlamış olan güzel isim bu zamanlara kadar başarıyla gelmiştir.Her zaman güzelliğinle gündemin önemli isimlerinden biri olan ünlü isim sadece Modellik değil aynı zamanda oyunculukta yapmaktadır.Üniversiteyi Akdeniz Üniversitesini bitirerek tamamlamıştır.Boyu 1.82’dir.

Güzel isim 2001 senesinde katılmış olduğu Best Model Of ile beraber kendini göstermeyi başararak bu yarışmanın 1. olmuştur.Sonrasında ise aynı yarışmanın Dünya çapındaki olana katılmış ve orada da yine birincilik alarak üst üste hem Türkiye’nin hem Dünya’nın en güzel modeli olmuştur.

2002 senesinde evlenmiş olan güzel ünlü bu evliliğini 2006’da bitirmiş ve eşinden ayrılmıştır.

visum china
visum china

1998 tarihinde oynamış olduğu Sıcak Saatler filmi oyunculuğa başlamış olduğu film olmuştur.Sonra 1999’da Yüzleşme adındaki dizide yer alan isim 2002’de Bulutbey ve 2004’de Avrupa Yakası adındaki dizilerde roller alarak kariyerinde büyük bir ilerleme gerçekleştirmiştir.Son olarak Makas adındaki filmde yer alan isim ayrıca modelliğe devam etmektedir.

Şenay Akay Oynadığı Diziler ile Filmler

1998 – Sıcak Saatler (Film)
1999 – Yuzleşme
2002 – Bulutbey
2004 – Avrupa Yakası
2007 – Kara Güneş
2010 – Kızım Nerede
2010 – Pak Panter (Film)
2016 – Makas (Film)

visum china
visum china

Bir Yorum

  1. İsimsiz sef.

    Senay iyi biri.mutevazi.tugba gibi delu dolu degil.fakat iddiali,basarili biri.tanimak isterim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir