Senem Toluay Ilgaz Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Senem Toluay Ilgaz Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Cnn Türk ekranlarında başlamış olduğu Sunuculuk mesleğine Habertürk televizyonunda devam eden gün içerisinde yer alan haberleri sunan bu meslekte gayet deneyimli bir kişi Senem Toluay Ilgaz Kimdir kaç yaşında nerelidir? yaşamı ile ilgili en bilinmesi gereken özgeçmişi.

Senem Toluay Ilgaz Kimdir Kaç Yaşında Hayatı

Doğum yeri Bingöl Olan ve şuanda 43 yaşında olan Senem Toluay Ilgaz cok uzun yıllardır sunuculuk yapmakta olan bir isimdir.İlk Radyo ile girişmiş olduğu Haberciliğe ardından ise Televizyonlarda sürdürmüştür.Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi’nden mezun olarak tamamlamıştır.Üniversite’nin 3. sınıfında okurken gelen bir teklifle beraber bu mesleğe resmen o yaşlardan itibaren girmiş olmuştur.

1998 tarihinden itibaren Cnn Türk’te öncelikle muhabir olarak bulunmaya başlamış ardından ise Hafta Sonlarında haber bültenlerini sunmaya başlamıştır.Çok önemli kişilerle beraber bu görevi sürdürmüş olan isim 2008 tarihinde Cnn Türk ekranlarına veda etmiştir.Bir süre doğum izninle beraber Trt Türk ekranlarına geçmiş ve burada program sunmaya başlamıştır.Bu televizyonun ardından ise en son olarak Habertürk ekranlarında yer almayı sürdürmektedir.

Sosyal medyayı sadece özel haberler veya yapılan röportajları duyurmak için kullanmayı tercih eden sunucu yapılan yorumlardan çoğunun olumlu olduğunu belirtiyor.Sunucu Özellikle Ses tonu konusunda çok beğenilen bir isim olarak dikkat çekiyor.

senem-toluay-ilgaz-biyografi-

2002 senesinde ilk kez en iyi haber spikeri olarak ödül almış olan sunucu 2003 senesinde ise Nemrut Festivali tarafından verilen özel bir ödüle layık bulunmuştur.

Evdeyken çoğunlukla çocuklarla ilgilenen sunucu hergün olmasa da vakit buldukça spor yapmayı ihmal etmiyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın