Şener Üşümezsoy Kimdir?

Şener Üşümezsoy Kimdir?

Deprem diyince akla ilk gelen isimlerden biri olan ve vermiş olduğu deprem bilgileri ve tahminlerinle çok dikkat çekici doğru açıklamalar yapan ünlü deprem uzmanlarından Şener Üşümezsoy kimdir? sporcu bir kişiliğide bulunan ünlü Prof. hakkında ayrıntılı yazımız başlıyor.

Şener Üşümezsoy Kimdir Nerelidir Biyografisi

Ünlü İsim Şener Üşümezsoy şuan da 67 yaşında bulunan aslen Kırımlı olan ve İstanbul’da dünyaya gözlerini açmış bir kişidir.Okul hayatı içerisinde son derece başarılı olan isim lise sonrası Jeoloji alanında eğitim alması sebebiyle İstanbul Üniversitesi’nde okumuş ve Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.Yine aynı okulda Yüksek lisans yapmayı başarmış olan isim ardından ise doktorasını yapmıştır.1991 senesinden itibaren Profesörlük ünvanını almış olan isim bir süre kadar Almanya’ya gitmiş ve orada görev almıştır.Doğum tarihi 1950’dir.

İstanbul’da Üniversite okuduğu sıralarda sporla ilgilenmeye başlamış olan isim Vücut geliştirmeye yazılmış ve o yıllardan itibaren bu sporla ilgilenmeye başlamıştır.

Deprem konusunda tanımış olduğumuz isim özellikle 1999 senesinde İstanbul’da yaşanan büyük deprem sonrası önemli açıklamalar yapmış ve insanlara doğru bilgileri vermek için çok çaba sarfetmiştir.

Şener Üşümezsoy Başta İstanbul depremi olmak üzere Türkiye’de deprem beklenen bir çok yerle ilgili çok sayıda yazı yazmış ve ayrıca bu yazılarının bazılarınıda kitaba çevirmiştir.Sadece deprem değil ayrıca tarih ile ekonomi konularındada bir çok kitap yazmıştır.

Bir defa evlenmiş olan isim bir süre sonra ise eşinle karşılıklı olarak ayrılmışlardır.

Prof Dr. Şener Üşümezsoy’un Çıkarmış olduğu Kitaplar

Ulusal Sol’da Örgütlenme
Kürt Kimliği
Dünya Sıstemı ve Emparyalızm
Türk Jeastratejisi
İstanbul Depremi
Vatandaş için Deprem Rehberı
17 Agustos Sonrası Marmara’da Deprem Rıskı

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın