Serap Belet Kimdir?

Serap Belet Kimdir?

Habertürk ekranlarında sunmuş olduğu Habertürk Gündem isimli programla beraber görmüş olduğumuz, çeşitli Televizyon kanallarında da çalışmış sunucu Serap Belet kimdir? bu yazımız ile sunucunun özgeçmişini öğrenebilirsiniz.

Serap Belet Kimdir Kaç Yaşında? Biyografisi

Ünlü sunucu isimlerden olan Serap Belet, 1978 senesinde hayata gözlerini açmış olan bir bayandır.Almış olduğu eğitimlerin ardından biranda kendini çalışma hayatında bulmuş olan isim 1997 tarihinle beraber çalışma hayatına başlamıştır.İlk olarak Kanal D ekranlarında çalışmaya başlamış olan isim burada Arena Programında yer almış ardından ise Kanal D’nin Haber bölümünde görev almaya başlamıştır.

1999 tarihinde Gölcük’te yaşanan depremle ilgili yaklaşık olarak altı ay boyunca muhabirlik yaptı ve o bölge halkının yaşamış olduğu zorlukları ve depremin boyutunu izleyicilerine aktardı.2000 senesinle beraber Star Tv televizyonundan gelen teklifi kabül etti ve Star Haber’de muhabir olarak çalışmaya başladı.Buradan da bir süre sonra ayrılan isim Önce Atv ekranlarına geçti ardından ise tekrar öncedende çalışmış olduğu Kanal D televizyonuna geçerek muhabirlik yapmayı sürdürdü.

Muhabirlik dönemleri içerisinde son derece önemli konuları gündeme getirmeyi başarmış olan isim 2008’de tekrar Star Tv ekranlarına döndü ve yine burada Haber Spikeri olarak görev aldı.Star Tv’nin Hafta Sonundaki haberleri bir süre kadar sunmasının ardından Habertürk ekranlarına geçmiş olan sunucu 2012’den 2016 yılına kadar burada görev alıp kanaldan ayrıldı.2018 ile beraber tekrar kanala dönen sunucu halen Habertürk ekranlarında sunuculuk yapmaktadır.

Serap Belet Evli mi? evet evli olan sunucunun 2 çocuğu vardır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın