Serra Taşkıran Özgür kimdir, Serra Taşkıran Özgür nereli, Serra Taşkıran Özgür'ün hayatı, biyografisi, Serra Taşkıran Özgür kaç yaşında?

Serra Taşkıran Özgür Kimdir? Serra Taşkıran Özgür Kaç Yaşında, Nereli?

CNN Türk’ün ekran yüzlerinden biri olan Serra Taşkıran Özgür kimdir, Serra Taşkıran Özgür nereli, Serra Taşkıran Özgür’ün hayatı, biyografisi, Serra Taşkıran Özgür kaç yaşında? İşte Serra Taşkıran Özgür hakkında detaylar.

Serra Taşkıran Özgür Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Serra Taşkıran Özgür 25 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lisede Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık alanında ilerledikten sonra üniversitede bunu devam ettirerek Beykent Üniversitesi Görsel İletişim’i, ardından Televizyon Haberciliği ve Programcılığını okudu.

Mezun olmadan önce reklamcılık alanında ilerlemek istediği için reklam ajanslarında staj yaptı ancak ikinci lisans programı olan Televizyon Haberciliği ve Programcılığını okumaya başlayınca okulu bitmeden önce Show Ana Haber, ardından ATV haber bülteninde ve sabah haber programlarında staj yaptı.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine gündüz kuşağı programlarında editörlük yaparak başladı. TV8, Star TV, Kanal D gibi kanalların yapımlarında yer aldı. Bu esnada Başkent İletişim’den diksiyon eğitimini tamamladı.

Çalıştığı projelerde hem editör hem muhabir olarak görev yaptı ve Türkiye’nin birçok ilinde çözülemeyen dosyaların peşine düştü. 2019 yılında CNN Türk’te sağlık programı, 2020’de ise üniversite tercih döneminde “Tercih Zamanı” adlı programı sunmaya başladı. 2021’de kadrolu olarak CNN TÜRK ailesine dahil oldu. 2021’de “Ay” Belgeselini hazırladı aynı yıl içinde bir süre Azerbaycan’da kalarak “Karabağ Azerbaycan’dır”, “İlham Aliyev” belgesellerinin editörlüğünü yaptı. Bu süre içerisinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yaptığı özel röportajı Azerbaycan’da ses getirdi. Ekip arkadaşlarıyla hazırladığı “Karabağ Azerbaycan’dır” Belgeseli ise “Yılın En İyi Belgeseli” ödülünü aldı.

“Çalışan Türkiye”, “Özel Sektör” “Tercih Zamanı” gibi programlarda da yer alan sunucu, çeşitli festivalleri sunmaya ve özel haberler yapmaya devam etmektedir.

Serra Taşkıran Özgür hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir