Oyuncu Serra Yılmaz kimdir, Serra Yılmaz'ın hayatı, biyografisi, Serra Yılmaz kaç yaşında, Serra Yılmaz nereli, Serra Yılmaz evli mi?

Serra Yılmaz Kimdir? Serra Yılmaz Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Oyuncu Serra Yılmaz kimdir, Serra Yılmaz’ın hayatı, biyografisi, Serra Yılmaz kaç yaşında, Serra Yılmaz nereli, Serra Yılmaz evli mi? İşte Serra Yılmaz hakkında detaylar.

Serra Yılmaz Kimdir?

Serra Tuğrul ya da bilinen adıyla Serra Yılmaz 13 Eylül 1954 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, çevirmen ve yönetmen.

Serra Yılmaz Hayatı

visum china
visum china

1954 yılında Semih Tuğrul ile Mualla Hanım’ın tek çocuğu olarak İstanbul’da doğdu ve büyüdü. Küçük yaşlarda Fransızca öğrendi. İstanbul’da bulunan Sainte-Pulchérie ve Saint Benoît adlı Fransız liselerinde eğitim gördü. Fransa’da bulunan Université de Caen Normandie’nin psikoloji bölümünden mezun oldu.

Sanat hayatına Dostlar Tiyatrosu’nda başlayan Yılmaz, Fransa Kültür Bakanlığı tiyatro sorumlusu olan Robert Abirached’den tiyatro dersleri aldı. Uzun yıllar boyunca önce dramaturg, oyuncu ve Genel Sanat Yönetmen Yardımcısı olarak, daha sonra Rainer Werner Fassbinder’in “Diğerlerinin Adı Ali” oyununu sahneye koyarak Şehir Tiyatroları’nda yer aldı. İstanbul’da yaşayan sanatçı, Fransızca ve İtalyancadan anında çeviri konusunda profesyonelce çalışmakta olup, 27 Kasım – 1 Aralık 2006 tarihleri arasında gerçekleşen Papa XVI. Benedictus’un Türkiye ziyaretinde çeviri yapmasıyla tanındı. Sanatçı, Ferzan Özpetek’in Karşı Pencere filminde büyük başarı elde etmiştir.

İtalyan sinema dünyasında iyi tanınan Serra Yılmaz, yurt içinde ve dışında sinema ve dizi filmlerde rol almaktadır. Sinemis Candemir ile birlikte Tarkan’ın “Hüp” şarkısının klibinde de yer almıştır. 2011 Venedik Film Festivali’nde “İlk Yapıt” kategorisinde jüri üyesi olarak görev almıştır. 28 Kasım 2014 tarihinde Türkiye’ye gelen Papa I. Franciscus’un Türkiye ziyareti boyunca çevirmenliğini yaptı. 2017 yılında ise İtalya’da MIX Milano Festivali’nde “Komedi Kraliçesi Ödülü” (Queen of Comedy) ödülüne layık görüldü.

Serra Yılmaz Evli mi?

Serra Yılmaz 1977 yılında Dostlar Tiyatrosu’nda beraber çalıştığı Levent Yılmaz ile evlendi, 1987 yılında ayrıldı. Ayşe adında bir kızı vardır.

Serra Yılmaz hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.