Sertap Erener Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Sertap Erener Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Eurovision’da birinci olarak Türkiye’de tüm herkesi sevindirmeyi başarmış sanatçılar arasında en iyiler arasında bulunan Sertap Erener kimdir kaç yaşında nereli? vakit kaybetmeye gerek olmadan hemen özgeçmişini okumaya başlayabilirsiniz.

Sertap Erener Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Gerek sesi, gerek duruşu ve besteleri ile oldukça adından söz ettiren ünlü Sanatçı Sertap Erener kimdir, 4 Aralık 1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. Türk şarkıcısı, bestecisi ve söz yazarıdır. Bu konuda oldukça başarılı çalışmalara imza atan Sertap Erener, birbirinden farklı çalışmalara ve başarılara imza atmıştır.

Koloratur Soprano tadındaki sesi ile oldukça gündeme gelen ve hatta dünya basınında dahi zaman zaman konuşulan ünlü sanatçı Sertap Erener, Sezen Aksu’nun yanında vokalistlik yapmaya başladı ve bu sayede kendini geliştirmeye devam etti. Klasik müzik eğitimine sahip olduğundan dolayı, pop söylediği ilk dönemlerde oldukça zorlandığını belirtelim.Bu zorlanmanın sanatsal yaşantısına nasıl bir artısı olduğunu ise şu anki halinden görebilirsiniz.Zaman zaman alternatif çalışmalar ile deneysel işler yapsa da, amacı geniş kitlelere hitap etmek olduğu için, kendine has avangart işler yerine, daha çok popüler kültür işlerine yöneldi ve pop müzik yapmayı tercih etti.

visum china
visum china

Batı müziği ile birleştirdiği çoğu çalışması ile yine kendi alternatif tarzını oluşturdu diyebiliriz tabi. Etnik unsurların yanında, opera çalışmalarından ve kendi kültürümüzün ürünü olan Türk müziğinden de çok defa yararlanarak profesyonel işler üretmeyi başardı. 2000 senelerinin başında yapılan satışlar ve özellikle Avrupa’ya açılarak üretilen işler, bu konuya örnek gösterilebilir.

Sezen Aksu’nun desteği ile Sakin Ol albümünü çıkaran (1992) sanatçı, ardından çıkardığı işler ile Türk Pop müzik endüstrisine etkili bir şekilde giriş yaptı diyebiliriz. Bu giriş ile hem daha çok çalışmaya imza atma fırsatı buldu, hem de ürettiği hemen hemen her iş beğenilmeye başladı. Tabi bu başarı ile Sertap Erener kendini daha çok geliştirerek daha büyük işlerin peşine düştü. Sesi ile büyük övgüler alan ünlü sanatçı, Sezen Aksu’nun desteği ile beraber ünlü olan şarkıcıların arasında en çok tanınan ve en başarılı olanların arasında yer alıyor.

Eurovision yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek kazandırdığı birincilik ardından, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet Madalyası’na sahip oldu. Cumhuriyetin 91 Yılında 91 Sembol Kadın listesinde dahi yer alan ünlü sanatçı, şarkıcılığa ek olarak, bir yıllık öğretmenlik dahi yaptı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi üzerinde yapmış olduğu bu eğitim ile dahi adından söz ettiren sanatçı, şarkıları ile her zaman ön plana çıkmayı başarmıştır. Sertap Erener tam 3 kez evlendi. İkinci eşi olan Levent Yüksel ile 1990 – 1996 yılları arasında evli kaldı ve ardından Emre Kula ile evlendi.Bugüne kadar tam olarak 7 adet Kral Tv müzik ödülü kazanan şarkıcı, ayrıca iki adet Altın Kelebek ödülü de almayı başardı. Kariyerine emin adımlar ile devam eden ünlü şarkıcı, yeni işler ile karşımıza gelmeye devam ediyor.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.