Setenay Cankat kimdir? Hayatı Biyografisi

Setenay Cankat Kimdir?

A Spor televizyonunun sevilen ve beğenilen güzel sunucularından olan, bir çok kişinin takip etmiş olduğu spor programının sunuculuğunu yapan Setenay Cankat kimdir? şimdi bu soruya ait en güncel açıklayıcı yazımız başlıyor.

Setenay Cankat Kimdir? Kaç Yaşında Nereli Boyu Kaç?

31.05.1988 tarihinde dünyaya gözlerini açmış olan sunucu Setenay Cankat, İzmirli bir isimdir.Ortaokulu bitirene kadar İzmir’de okumuş olan güzel isim ardından ise ailesiyle beraber İstanbul’a yerleşmiş ve hayatının geri kalan bölümünü ailesiyle beraber burada yaşamaya başlamıştır.Lise’ye burada başlayan isim ayrıca Üniversiteyide İstanbul’da tamamlamıştır.

Setenay Cankat’ın boyu 1.71 cm, kilosu ise 58’dir.Burcu ise İkizler’dir.

Anne tarafından Selanik Göçmeni olan sunucu, baba tarafından ise Çerkezdir.İstanbul’da bulunan Beykent Üniversitesi’ni bitirmiş olan ünlü sunucu burada Sinema Bölümünü okumuştur.İyi bir dereceyle okulunu bitirmesinin ardından çalışmaya başlamış ve ilk olarak Atv’de Staj yapmıştır.Atv’nin Ana Haber Bülteni içerisindeki haberlerinde muhabirlik yapmış ardından ise 35 Buçuk Sanat Merkezine yazılarak oyunculuk konusunda eğitimler almıştır.

2011 senesinde A Haber Kadrosuna katılmış olan Setenay Cankat, 2 sene sonra ise A Haber televizyonunda spikerlik yapmaya başlamıştır.A Haber ekranlarında bir süre sonra Gece Haberleri Bültenini sunmaya başlamış olan isim 2016 tarihinle beraber ise A Spor ekranlarına geçmiştir.

Halen A Spor televizyonunda sunuculuğunu sürdürmekte olan isim İnstagram kullanan ünlülerimizden biridir.Güncel olarak paylaşım yapan güzel sunucu bir röportajında tuttuğu takımı söylemiş ve Beşiktaş’a sempatisi olduğunu dile getirmiştir.

Sevgilisi olup olmadığını bilmediğimiz Setenay Cankat başarılı bir şekilde kariyerini sürdürmektedir.Oyunculuk eğitimi aldığından dolayı ileride bir dizi ve sinemada gözükür mü? bilinmez ama oyunculuk mesleğine de kendisinin çok yakışacağını düşünüyoruz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.