Seval Çöpür Kimdir Hayatı

Seval Çöpür Kimdir?

Uzun süre yapmış olduğu spikerlik mesleğini sunuculuk ile taçlandırıp yoluna hız kesmeden devam eden güzel sunucu Seval Çöpür kimdir? hep birlikte güzel sunucunun biyografisini öğrenmeye var mısınız? o halde başlıyoruz.

Seval Çöpür Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli?

Seval Çöpür, 25.06.1982 yılında Sakarya’da doğmuştur.Ailesinin 3 kız çocuğundan biri olan sunucu, Aslen ise Karslıdır.Annesinin ismi Zümrete, babasının ismi ise Aslan beydir.4 yaşından itibaren Denizli’de yaşamış olan sunucu bir nevi kendini Denizlili olarak görmektedir.

Malatya İnönü Üniversitesi mezunu olan sunucu Kimya Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir.Esas mesleği Mühendislik olan isim bir süre kadar Uslu Holding’de çalışmış ardından ise bir takım firmalarda yöneticilik ve danışmanlık yapmıştır.Yüksek Lisansını Pamukkale Üniversitesi’nde tamamlayan isim bir yandan ise Üniversite’de eğitim vermiştir.

Yüksek Lisans sonrası Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Müfettiş sınavlarına katılmış olan [saritext]Seval Çöpür[/saritext] arkasından ise Trt’nin Spikerlik sınavına girmiştir.Sınav sonuçlarından pek ümidi olmamasına rağmen sınav sonuçlarına bakmış ve kazandığını öğrenince çok büyük bir çığlık atmıştır.Sınavın ardından katıldığı mülakatıda geçen isim ilk olarak Trt ekranlarında Spor spikeri olarak çalışmaya başlamıştır.

visum china
visum china

Spor spikerliği sonrası Trt 1 Ana Haber Bülteni’ni sunmaya kadar yükselen isim ardından ise Trt Haber’e geçmiş ve Trt Haber ekranlarında “İnsanlık Hali” programını sunmaya başlamıştır.

Siyaseti seven güzel isim, ilerleyen zamanlarda Siyasete girmeyi düşünüyor.Devletine katkı sağlamak isteyen sunucu, içindeki Türkiye aşkı ile beraber Ülkemiz için bir şeyler yapmak istiyor.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir