Sevcan Orhan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, boyu ve kilosu

Sevcan Orhan Kimdir?

Türk halk müziği sanatçısı Sevcan Orhan’ın hayatı ile ilgili merak edilenler. Sevcan Orhan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, boyu ve kilosu gibi internette çok aranan soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sevcan Orhan Kimdir, Hayatı, Nerede Doğdu?

Sevcan Orhan’ın doğum yeri İstanbul’dur ve 1982 yılında dünyaya geldi. Sevcan Orhan’ın babasının adı Kenan, annesinin adı ise Selma’dır. Sevcan Orhan’ın kardeşinin adı ise Cihan Orhan’dır. Cihan Orhan kendisi gibi müzik ile ilgilenmektedir ve şarkıları bulunmaktadır. Sevcan Orhan küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgili eğitimler almıştır. Bağlama, solfej ve nota eğitimleri almıştır. 1999 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesine Türk Müziği Devlet Konservatuarına giriş yapmıştır.

Sevcan Orhan’ın Kariyeri

Sevcan Orhan’ın 2000 yılında Nenni Bebek isimli albümünü çıkardır. Sevcan Orhan 2001 tarihinde tam tamına 7 yıl boyunca eğitim almış olduğu okulda kendisi bağlama konusunda dersler verdi. Ekranlarla buluşması 2006 tarihinde gerçekleşti. TRT İnt, TRT Türk ve TRT Avaz kanallarında tam dört yıl boyunca canlı yayınlanmakta olan Tatlı Dile Güler Yüze isimli programın sunuculuğunu yapmıştır. Radyo programı olarak ise Cem Radyo’da çalışmış Sazında Ustalar isimli programı hem hazırladı hem sundu. 2012 tarihinde Star TV ekranlarına transfer oldu ve Alişan ile beraber program sundu. Programının ismi Alişan ile Sevcan’dı.

Sevcan Orhan Kaç Yaşında?

Sevcan Orhan’ın yaşını soruyorsanız Sevcan Orhan’ın doğum tarihi 16 Ağustos 1982 yılıdır.

Sevcan Orhan Hangi Burç?

Sevcan Orhan’ın burcu Aslan’dır.

Sevcan Orhan Evli Mi?

Sevcan Orhan Evli mi? Bağlama Sanatçısı Ümit Yılmaz ile evlenmiş daha sonra ayrılmıştır.

Sevcan Orhan kimdir, aslen nerel, evlimi

Sevcan Orhan Aslen Nereli?

Sevcan Orhan aslen Erzincanlı’dır.

Sevcan Orhan Boyu ve Kilosu

Sevcan Orhan’ın boyu kilosu 1.70 boyunda ve 63 kilodur.

Sevcan Orhan Albümleri

  • Nenni Bebek – 2000
  • Bir Türküydü Yaşamak – 2003
  • Adı Aşk – 2008
  • Zemheriden Ötesi Bahar –  2011
  • Düşten Gerçeğe – 2014

Sevcan Orhan Instagram Hesabı

Sevcan Orhan Instagram hesabının adı sevcanorhan ve 2021 Şubat ayı itibari ile 511 bin takipçisi bulunmaktadır.

Sevcan Orhan ile ilgili güzel yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.