Sevcan Orhan Kimdir?

Sevcan Orhan Kimdir?

Hem başarılı kişiliğinle hemde şarkılarındaki başarısınla beraber her zaman sevilen bir kişi olan Sevcan Orhan kimdir? hayatı.

Sevcan Orhan Kimdir? Nereli Kaç Yaşında

Sevcan Orhan, 16 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır.Kendisi İstanbul’da doğmasına rağmen Aslen Erzincan’lı bir isimdir.Annesi ile babasıda aynı şekil İstanbul doğumludur.Babası iyi derece bağlama çalması nedeniyle 12 yaşlarında iken Ünlü sanatçı bağlama çalmayı öğrenmiştir.Daha sonra kendini geliştirmek için özel Müzik okullarına gitti.Buradada nota ve repertuar konusunda eğitim almıştır.Bunları yaptığı sırada Liseyi bitirmiş oldu.

Lise okurkenki en büyük başarısı Milliyet Gazetesi’nin düzenlemiş olduğu Türk Halk Müziği yarışmasında Üçüncü olmuş ve bu ona çok büyük mutluluk vermiştir.

1999 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesine Türk Müziği Devlet Konservatuarına giriş yapmıştır.Üniversiteden mezun olması dereceyle oldu.3. olarak üniversiteyi bitirmeyi başardı.

Üniversite okurken bir yandanda müzik eğitimi konusunda adımlar attı.İlk defa solo albümünü çıkardı Nenni Bebek isimli albüm ilk solo Albüü oldu bu albümün çıkış tarihi 2000 tarihidir.

Sevcan Orhan, 2001 tarihinde tam tamına 7 yıl boyunca eğitim almış olduğu okulda kendisi bağlama konusunda dersler verdi.Okul içersinde cok önemli konserler yapmıştır.

Ekranlarla buluşması 2006 tarihinde gerçekleşti.Trt İnt, Trt Türk ve Trt Avaz kanallarında tam dört yıl boyunca canlı yayınlanmakta olan Tatlı Dile Güler Yüze isimli programın sunuculuğunu yapmıştır.Radyo programı olarak ise Cem Radyo’da çalışmış Sazında Ustalar isimli programı hem hazırladı hem sundu.

O artık tanınan ünlü bir isimdi.2012 tarihinde Star Tv ekranlarına transfer oldu ve Alişan ile beraber program sundu.Programın ismi Alişan ile Sevcan’dı.

Küçük yaşlarda Müzik konusundaki başarısı ve eğitimi sonrası önemli sanatçılardan biri oldu.Birçok yerde konserler vermiştir.

Sevcan Orhan Evlimidir? Bağlama Sanatçısı Ümit Yılmaz ile evlenmiş daha sonra ayrılmıştır.Ünlü sanatçının boyu 1.70’dir.

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın