Sevda Erginci Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Sevda Erginci Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Karagül dizisinin en güzel oyuncularından biri olan ve 4 sezon yayınlanan bu dizinin final bölümüne kadar dizide oynamış çok genç bir bayan oyuncu olan ünlü isim Sevda Erginci Kimdir kaç yaşında boyu kaç? yeni sezonların açılmasıyla dizilerini sürdüren oyuncu hakkında en önemli bilgiler yazımızda.

Sevda Erginci Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Sevda Erginci 25 yaşında olan bir oyuncudur.2018’e göre bu yaşta olan oyuncunun hayata merhaba dediği yer ise İstanbuldur.1993’lü olan oyuncunun babasınla annesi o daha 4-5 yaşlarındayken ayrılmışlardır.Oyunculuğa lise 1’e başladığı sıralarda başlamış olan oyuncu yaklaşık olarak 15 yaşından beri oyunculuk yapmaktadır.Bazı tiyatro oyunlarında yer almıştır.Bunların isimleri ise Semaver Kumpanya’da oyunu ve Paki ile Sevgi Çiçekleri oyunudur.Toplam 1,5 sene kadar oyunculuk dersi almıştır.Boyu 1,65’dir.

2012’de ilk defa televizyonlarda yayınlanan dizilerde oynamaya başlamış oyuncu Koyu Kırmızı isimli dizide yer almıştır.Aynı yıl içerisinde 2. dizi olan Veda dizisinde oynamaya başlamış olan oyuncu en büyük yükselişini Karagül’de elde etmiştir.Bu dizi 2013’de başlamış ve 2015’e kadar aralıksız bir biçimde sürmüştür.Çok güzel bir final bölümü ile ekranlara hoşcakal demiştir.

2015 senesinde kariyerinde ilk kez bir filmde oynamayı başarmış olan oyuncu Uzaklarda Arama adındaki filmde rol almıştır.

Oyuncu kısa süre içerisinde başlayacak veya siz bu yazıyı okuduğunuzda başlamış olan Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde rol almaktadır.

sevda-erginci-biyografi

Sevda Erginci Oynadığı Diziler ve Filmler

2012 – Koyu Kırmızı
2012 – Veda
2013 – Karagül
2015 – Uzaklarda Arama (Film)
2016 – Hayat Bazen Tatlıdır
2017 – Ver Elini Aşk
2018 – Yasak Elma

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın