Sevda Erginci Kimdir Kaç Yaşında Boyu Biyografisi

Sevda Erginci Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Karagül dizisinin en güzel oyuncularından biri olan ve 4 sezon yayınlanan bu dizinin final bölümüne kadar dizide oynamış çok genç bir bayan oyuncu olan ünlü isim Sevda Erginci Kimdir kaç yaşında boyu kaç? yeni sezonların açılmasıyla dizilerini sürdüren oyuncu hakkında en önemli bilgiler yazımızda.

Sevda Erginci Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Sevda Erginci, 3 Ekim 1993 doğumlu olan bir oyuncudur.Güzel oyuncunun hayata merhaba dediği yer ise İstanbuldur.Ünlü ismin babasıyla annesi o daha 4-5 yaşlarındayken ayrılmışlardır.Oyunculuğa lise 1’e başladığı sıralarda başlamış olan oyuncu yaklaşık olarak 15 yaşından beri oyunculuk yapmaktadır.Bazı tiyatro oyunlarında yer almıştır.Bunların isimleri ise Semaver Kumpanya’da oyunu ve Paki ile Sevgi Çiçekleri oyunudur.Toplam 1,5 sene kadar oyunculuk dersi almıştır.Boyu 1,65’dir.

2012’de ilk defa televizyonlarda yayınlanan dizilerde oynamaya başlamış oyuncu Koyu Kırmızı isimli dizide yer almıştır.Aynı yıl içerisinde 2. dizi olan Veda dizisinde oynamaya başlamış olan oyuncu en büyük yükselişini Karagül’de elde etmiştir.Bu dizi 2013’de başlamış ve 2015’e kadar aralıksız bir biçimde sürmüştür ardından çok güzel bir final bölümü ile ekranlara hoşcakal demiştir.

2015 senesinde kariyerinde ilk kez bir filmde oynamayı başarmış olan oyuncu Uzaklarda Arama adındaki filmde rol almıştır.

visum china
visum china

2016’da “Hayat Bazen Tatlıdır” dizisinde oynamış olan oyuncu akabinde ise 2017 tarihinde “Ver Elini Aşk” ve 2018’de “Yasak Elma” dizilerinde oynamıştır.

Sevda Erginci Oynadığı Diziler ve Filmler

2012 – Koyu Kırmızı
2012 – Veda
2013 – Karagül
2015 – Uzaklarda Arama (Film)
2016 – Hayat Bazen Tatlıdır
2017 – Ver Elini Aşk
2018 – Yasak Elma

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir