Shakira kimdir, Shakira nereli, Shakira'nın hayatı, biyografisi, Shakira kaç yaşında, Shakira boyu, kilosu kaç, Shakira evli mi?

Shakira Kimdir? Shakira’nın Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Dünyaca ünlü şarkıcı Shakira kimdir, Shakira nereli, Shakira’nın hayatı, biyografisi, Shakira kaç yaşında, Shakira boyu, kilosu kaç, Shakira evli mi? İşte Shakira hakkında detaylar.

Shakira Kimdir?

Shakira Isabel Mebarak Ripoll, 2 Şubat 1977 tarihinde Kolombiya’nın Barranquilla şehrinde doğdu. Babası Lübnan kökenli, annesi ise Kolombiyalıdır. İlkokul çağından itibaren müziğe ilgi duymaya başladı ve 8 yaşında ilk bestesini yazdı.

1990’larda müzik kariyerine adım attı ve 1995 yılında Pies Descalzos albümü ile Latin Amerika’da büyük bir başarı elde etti. Dünya çapında tanınması ise 2001 yılında çıkardığı Laundry Service albümüyle oldu. Albümdeki “Whenever, Wherever” ve “Underneath Your Clothes” gibi şarkılar Billboard Hot 100 listesinde büyük bir başarı elde etti.

Shakira, 2005 yılında çıkardığı Fijación Oral, Vol. 1 ve 2006 yılında çıkardığı Oral Fixation, Vol. 2 albümleriyle de büyük bir başarı elde etti. 2010 yılında ise “Waka Waka (This Time for Africa)” adlı şarkısı, FIFA Dünya Kupası’nın resmi şarkısı oldu ve dünya çapında büyük bir hit oldu.

visum china
visum china

Müzik kariyerinin yanı sıra, Shakira UNICEF iyi niyet elçisi olarak görev yapmıştır ve çocuk hakları ve eğitim konularında çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca, oyunculuk kariyeri de vardır ve 2006 yılında “El deseo” adlı kısa filmin yönetmenliğini yapmıştır.

Shakira, İspanyolca ve İngilizce şarkılar yazmaktadır. Latin müzik tarzının yanı sıra rock, pop, ve Arap müziği gibi diğer tarzları da denemiştir. Kendine özgü dans tarzı ile de tanınmaktadır.

Shakira kimdir, Shakira nereli, Shakira'nın hayatı, biyografisi, Shakira kaç yaşında, Shakira boyu, kilosu kaç, Shakira evli mi?

Shakira Evli mi?

Shakira özel hayatıyla da medyanın ilgisini çeken bir isimdir. 2000 yılında Arjantinli avukat Antonio de la Rua ile ilişki yaşamaya başladı ve çift 11 yıl boyunca birliktelik yaşadı. Ancak 2011 yılında ayrıldılar.

2010 FIFA Dünya Kupası’nın resmi şarkısı “Waka Waka” adlı single’ı için müzik videosunda yer aldıklarında tanıştılar. Çiftin iki çocuğu vardır. 2013 yılında ilk çocukları Milan’ı dünyaya getirdi. 2015 yılında da ikinci çocukları Sasha dünyaya geldi. Çift Haziran 2022’de ortak bir açıklamayla ayrıldıklarını doğruladı.

Shakira Boyu, Kilosu Kaç?

Shakira 1.57 metre boyunda, 51 kilodur.

Shakira Burcu Nedir?

Shakira Kova burcudur.

Shakira hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir