Simge Fıstıkoğlu Kimdir?

Simge Fıstıkoğlu Kimdir?

Türk Sunucu Simge Fıstıkoğlu Kimdir? Hayatı biyografisi merak edilenler.

Simge Fıstıkoğlu Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Simge Fıstıkoğlu 12 Aralık 1982 yılında İstanbul ilinde doğmuştur.İlköğretimini Hamdullah Suphi Tanrıover’de tamamlamış ardından Beyoğlu Anadolu lisesinde liseyi bitirmiştir.Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okudu.Medya ile ilk tanışması Elle Decor Dergisi sayesinde olmuştur.Altı ay kadar stil editörlüğü yapmıştır ardındanda yazılı yerine görsel şekilde basında görev aldı.Ekranlarda özellikle güzel halinle sunuculuğundaki başarısınla beraber sunuculuktan müdürlüğe kadar yükselmiştir.

Televizyon ile tanışması 2006 tarihinde Spiker ablası vesilesinle olmuştur.O zamanlar ablası özel bir Televizyon kanalında sunuculuk yapmaktaydı.Habertürk genel Yayın yönetmenine başvurdu ve Bu mesleği yapmak istediğini belirtti.O zamanın Genel Yayın Yönetmeni Murat Ongun’da Spor servisinde başlayabilirsiniz dedi ve oda kabül edip hemen başladı.

Habertürk ekranlarında 2009 tarihinin Ağustos ayına kadar Spor Editörü olarak görev yaptı.Birçok ünlü isimle röportaj yapmıştır.Bu isimlerden başlıcaları Fatih Terim, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam, Ersun Yanal gibidir.Ayrıca futbolculardanda Hakan Şükür, Arda Turan, Emre Belözoğlu gibi futbolcularlada röportaj sağlamıştır.Artan başarıları neticesinde 5.senesine yaklaştığı sırada Habertürk televizyonun Spor müdürü olmuştur.Ardından Spor yerine Haber bölümüne geçiş yapmıştır.Burada 1 Gün ve Gün başlıyor gibi haber programlarını sunmuştur.

Geçmişinde 10 yıl kadar binicilik konusunda spor yapmış bir isimdir.Habertürk ekranlarında Cumartesi ile Pazar sabahları 09 ile 12:00 arasında Burası Hafta Sonu isimli programın sunuculuğunu yapmıştır.Show Tv ekranlarında’da kendi isminle özdeşlenen Yeni 1 gün programınında sunuculuğunu yapmaktadır.

Simge Fıstıkoğlu kimdir nereli kaç yaşında sorularının cevaplarını verdik eğer sizde Ünlü Sunucuyu her zaman izleyen biriyseniz sitemiz aracılığı ile hakkında yorumlar yapabilirsiniz.

Simge Fıstıkoğlu Resimleri

Simge Fıstıkoğlu Kimdir? için Yorumlar (7 Yorum)

Yorum Yaz

  1. simge fıstıkoğlu, ümit özat ile spor programında tartışmışlardı.ümit özat bayanların futboldan anlamadığını söyledi. kesinlikle simge fıstıkoğlunun yanındayım.fıstık gibi de futboldan anlıyor.cinsiyet üzerinden değerlendirme yapılması yanlış..ümit özat benim futbol konuşacağım kişi, benim futbol bilgimde ve kariyerimde olması lazım diyor.simge hanımın dışındakiler acaba öylemiymiş merak ettim…

  2. Soyadı gibi fıstık gibi bir kız hemde başarılı bir sunucu.Severek ve beğenerek izliyoruz fıstıkoğlu nu.

  3. Sürekli takip ediyorum şuan ntv de aksam haberleri sunuyor ayriyeten güzelligiyle dikkat cekici

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın