Sinan Oğan Kimdir? Nereli Kaç Yaşında?

Sinan Oğan Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Milliyetci Hareket Partisi’nin bir dönem Milletvekilerinden biri olmuş ve ardından partiden ihraç edilmiş Sinan Oğan kimdir? nereli kaç yaşında? tüm biyografisi.

Sinan Oğan Kimdir Nereli Kaç Yaşında

Sinan Oğan 1967 tarihinde Iğdır’da doğmuştur.1989 tarihinde Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.Yine aynı üniversite içersinde Yüksek lisansını tamamlamıştır.Ayrıca 2009 tarihinde Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nden doktora yapmıştır.1992 ile 1998 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde Araştırma görevlisi olarak görev yapmıştır.

1993-2000 tarihleri arasında Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi Türk Dünyası İşletme Fakültesi’nde hem Dekan yardımcılığı hemde Ogretım görevlisi olarak calısmıstır.2000 tarihinde Türkiye’ye dönmüş ve ASAM’da çalışmalar yapmıştır.Bunun ardından ise ASAM Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası başkanlığı görevini yürütmüştür.2006 tarihinde ise bu görevden ayrılmıştır.

visum china
visum china

Sinan Oğan, 2004 tarihinde TÜRKSAM’ı oluşturmuştur.Başlangıcı sanal ortamda olmuştur ve gelişmesi tamamlamış ardından 2007 tarihinde ise önemli kuruşlardan biri olmuştur.Sinan Oğan’ın birçok kitabı vardır.Bunlardan ilki 1992 tarihinde çıkardığı Azerbaycan isimli kitaptır.2003 tarihinde ise Rusya’da Siyaset ve Oligarşi isimli kitap, 2006 tarihinde yayınlanmış olan ise Turuncu Devrimler isimli kitaplardır.

Sinan Oğan kitapları dışında bir çok makaleyede imza atmıştır.Bu makaleler Kafkasya, Orta Asya, Türk Dünyası, Ermeni Sorunu, Terör, Türkiyenin Sorunları gibidir.Bu konulardaki bilgi paylaşımlarını TÜRKSAM web sayfasında paylaşmış ve diğer birçok Türk Yabancı sitelerde, haber ajanslarında yayınlatmıştır.

1992 tarihinde Türk Dünyasının Sorunları ve Çözüm Yolları isimli çalışma ile Milliyet Gazetesi tarafından ödül almıştır.1993 tarihinde ise Marmara Üniversitesi Akademik Üstün Başarı ödülünü almaya hak kazandı.

Ünlü Siyasetçi 2009 tarihinden beridir dünyanın en önemli 40 uzmanının gerçekleştirmiş olduğu Veldai Formu katılımcılarından biridir.Çok iyi şekilde Rusça bilmektedir ayrıca belirli bir düzeyde İngilizce biliyor.Sadece Türkiye’de değil hem Türkiye hemde Yurtdışında birçok konferans ve seminerler ile kendi bilgilerini paylaşmaktadır.

12 Haziran 2001 genel Seçiminde Iğdır’da Milletvekili seçilmiştir.

Özellikle Milliyetci Hareket Partisi içersinde en beğenilen isimlerden biri olarak görülmektedir.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Çok genç ve dinamik biri siyasi yaşamını destekliyorum sinan oğan ikna kabiliyeti yüksek bir siyasetci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.