Sinan Özen Kimdir? Nereli Kaç Yaşında?

Sinan Özen Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Türk Pop müziğinin önemli şarkıcılarından biri olan, albümleri ve yakışıklılığı ile beraber bayanların beğendiği isim Sinan Özen kimdir nereli kaç yaşında? biyografisi.

Sinan Özen Kimdir? Hayatı

Ünlü sanatçı [saritext]Sinan Özen[/saritext], 1 Mart 1964 tarihinde Doğu Karadeniz bölgesinin güzel illerinden biri olan Rize’de dünyaya geldi.Rize Çayeli nüfusuna kayıtlıdır.Babasının mesleği sebebi ile çocukluk zamanlarının bazı bölümleri İzmit’te geçmiştir.Boyu 1.72, kilosuda 67-68’dir.

İlk ile Ortaokulunu daha sonra taşınmış oldukları İstanbul’da bitirmiştir.Lise öğrenimini ise Rize Endüstri Meslek lisesinde okumuştur.Bu lisede Torna Tasviye bölümünü okumuştur.Lise öğrenimini bitirdikten sonra tekrar İstanbul’a dönüş yapmış bitirdiği bölümle ilgili çalışmak istemiştir fakat Müziğe olan yeteneği nedeniyle müzikle ilgilenmeye başlar.

1981 tarihinde o zamanlar piyasada olan bir gazete Ses yarışması yapmış ve bu yarışmaya katılan Sinan Özen yarışmayı kazanmıştır.Yarışma sonrası bir takım tekliflerin geleceğini düşünmesine rağmen herhangi bir teklif gelmemiştir.İlerleyen zamanlarda bir tanıdığının tanıştırmasınla beraber Süheyla Altmışdört’ten nota konusunda bir takım dersler aldı.Bu dersler sonrası İrfan Özbakır’dan ud dersi almıştır.Hocaları ona çok destek verdi ve 1982 tarihinde İstanbul Devlet Konservatuvarına giriş yaptı.

İlk albümünü çıkarması 1989 tarihinde gerçekleşti.Rüyalarım Olmasa albümü ilk çıkarmış olduğu albüm oldu.Daha sonrasında Öpsene Beni, Ölürüm Yoluna, Sigaramın Dumanı sen gibi şarkılarla kısa bir süre içersinde halk tarafından çok sevilen bir Sanatçı oldu.

1998 tarihinde Başka Plak şirketinle anlaşmış ve bu şirkettede Tek Başına, Serseri Gönlüm, Gitsem Uzaklara, Islak Islak gibi albümler çıkarmıştır.

Ünlü Sanatçı evli mi? evet evlidir.Bu işlerin kısmet işi olduğunu söyleyen Sanatçı hayranı ile 2016 tarihinde evlenmiştir.Eşinin ismi Burcu Kartaldır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.