Soner Sarıkabadayı Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Soner Sarıkabadayı Kimdir?

Son derece mütevazi bir kişiliği ve Müzik sektöründe şarkılarınla önemli bir yere gelmiş olan Ünlü Sanatçı Soner Sarıkabadayı kimdir?

Soner Sarıkabadayı Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Soner Sarıkabadayı 8 Aralık 1978 tarihinde Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen bir isimdir.Kendisinden hariç 2 kardeşi daha bulunmaktadır.Bir kız bir tanede erkek kardeşi vardır.İsimleri Zafer ile Perihandır.Ailesinle beraber o daha 4 yaşında iken Kahramanmaraş’tan Mersin’e göç etmişlerdir.Babası Mersin ilimizde Eczanecilik yaparak geçimini sağlamıştır.

İlk ile Orta okul öğrenimini Mersin’de bitirmiş şarkıcı, boyunun uzun olması sebebiyle Basketbol konusunda son derece başarılıydı.Hem müzik hemde basketbol oynayarak Üniversiteye hazırlanan ünlü Sanatçı basketbol oynadığı sırada sakatlandığı durumlarda evde genelde şarkı sözü yazmıştır.

soner-sarikabadayi-biyografi

Basket ile olan merakını daha çok Müziğe yöneltmiş bir yandanda Üniversiteyi kazanmanın verdiği mutlulukla Üniversiteye gitmiştir.Yıldız Teknik Üniversitesinde okuduğu sırada Gitar ile ilgili bölüm sınavına giriş yapmış ve kazanmıştır.2008 tarihinde okulunu bitirmiştir.Onun tanınmasında Biri Bizi Gözetliyor isimli yarışmada yarışmacı olarak Bulunan Tarık isimli kişiye vermiş olduğu şarkı tanınmasında büyük bir rol oynamıştır.Tarığa vermiş olduğu şarkı Gümbür Gümbür isimli şarkıdır.

Kendisi Ünlü Şarkıcılara bestelerini vermesinle beraber zamanla cok ünlü bir isim hale gelmiştir.Murat Boz, Demet Akalın, Sibel Can gibi sanatçılara beste veren bir isimdir.

2001 tarihinde Müzik Piyasasına ilk albümü ile giriş yaptı.2001 tarihinde çıkarmış olduğu albümü Kara isimli albümdür.Onun çok daha fazla Müzik yaşantısında tanınmasını sağlayan albüm ise 2009 tarihinde müzik raflarında yerini alan Buz isimli albüm olmuştur.2009 ve 2010 tarihlerinde hem Buz hemde Pas isimli albümler çok tutulmuştur.

Soner Sarıkabadayı Boyu 1.84 kilosu ise 73 dür.

Soner Sarıkabadayı Albümleri

2001 -Kara
2009 -Buz
2010 -Pas
2010 -Sadem
2011 -Seveni Arıyorum
2011 -İtiraz
2011 -Tuzlu Su
2016 -Taş
2017 -Tekamül
2018 -Boza Boza

Soner Sarıkabadayı kimdir nereli kaç yaşında biyografisini sunduğumuz konuyu burada bitiriyoruz.Ünlü oyuncu 2008 tarihinde Kral Tv’den ödül almıştır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.