Sultan Arınır Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Sultan Arınır Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

2016 yılına göre halen Ntv ekranlarında Tekno Hayat adındaki programın sunuculuğunu yapmakta olan ünlü sunucu Sultan Arınır kimdir kaç yaşında nereli? güzel sunucunun kısa ama öz bir özgeçmişi.

Sultan Arınır Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Sultan Arınır 29 yaşında olan Edirneli bayan sunuculardan biridir.1987 tarihi doğmuş olduğu tarihtir.Lise’den sonra girmiş olduğu sınavı iyi bir puanla kazanarak Mimar Sinan Üniversitesi’nin Sosyoloji bölümünü kazanmıştır.Annesi Ev hanımı olan sunucunun babası ise memurdur.

Üniversite dönemindeyken Staj yaptığı sıralarda çeşitli dersler almıştır.Bu derslerden en önemlileri Spikerlik ve diksiyon dersleridir.Bu derslerin ardından ise bir süre kadar Sunuculuk eğitimi almış sonrasında ise muhabir olarak CNN Türk televizyonunda 4 sene boyunca muhabirlik yapmıştır.2009 tarihinde yapmış olduğu muhabirlik görevini 2013 tarihine kadar sürdürmüştür.Muhabirliğin sonrasında Haber bültenleride sunmaya başlamış ve bir süre Ana Haber’i sunmuştur.Bu süre zarfında CNN Türk ekranlarının en iyi isimlerinden biri olmuş olan başarılı sunucu her zaman daha fazla ilerlemeyi kendine hedef koymuştur.

2013 senesinden itibaren CNN Türk ekranlarından Ntv kanalına geçiş yapmış olan sunucu burada Ntv Haberleri sunmaya başlamıştır.2-3 sene boyunca sunmuş olduğu haberlerle beraber ayrıca Tekno Hayat Programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Ailesinin başarılı bir sunucu olmasında çok önemi olduğunu söyleyen sunucu Sultan Arınır vermiş olduğu kararlarda hep aile desteğini gördüğünü belirtmiştir.

Sosyal hayatında ise yorgun olduğunda evde kalmayı seven sunucu çoğu zamanda film izlemeyi ve görmek istediği yerlere gidip gezi yapmayı seviyor.Sultan Arınır Kimdir Kaç Yaşında Nereli? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Sultan hanım sunuculukta çoğu kişiden iyi severek takip ediyorum inş daha iyi programlarla ekranlara gelir

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın