Tamer Tuna kimdir? nereli kaç yaşında?

Tamer Tuna Kimdir?

Türk sporunun başarılı teknik adamları içerisinde yer alan ünlü isimlerden Tamer Tuna ile ilgili ayrıntılı bilgileri bu makalemizde okuyabilirsiniz.

Tamer Tuna Kimdir? Nereli Kaç Yaşında?

1 Temmuz 1976 tarihinde Ardahan’ın Hanak ilçesinde dünyaya gözlerini açan Tamer Tuna, doğma büyüme ve aslen de Hanaklı olan bir sporcudur.Futbol yaşamına Galatasaray’ın altyapısında başlamış olan ünlü isim, 1994 tarihinde profesyonel olmuştur.

Galatasaray ile profesyonel sözleşme imzalanmasının ardından bir süre sonra Petrolofisi takımına kiralanmış böylelikle tecrübe kazanması sağlanmıştır.1 yıl kadar Petrolofisi takımında oynadıktan sonra tekrar Galatasaray’a dönmüş olan ünlü teknik adam, Galatasaray heyetinin yeterli bulmamasından dolayı bu sefer de Denizlispor takımına transfer olmuştur.

Denizlispor’da bir süre futbol oynayan Tamer Tuna, ayrıca Milli Takımda’da forma giymiş olan bir isimdir.17 defa U-21 ve bir defa da A Milli takım forması giymiştir.Futbolu bıraktıktan sonra çoğu insan gibi teknik direktörlük eğitimleri almış ve 2010 tarihinde Dardanelspor takımının altyapısında antrenörlük yapmıştır.

2011 tarihinde Çanakkale Dardanelspor’un teknik direktörü olmuş olan isim, 2013-2015 tarihlerinde ise Sergen Yalçın‘ın yardımcılığını yapmıştır.Uzun süre Göztepe teknik direktörlüğü yapmış olan isim ardından ise 2020 tarihinde Antalyaspor ile anlaşmıştır.Ünlü teknik adam son olarak Antalyaspor’un teknik direktörlüğüne getirilmiştir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir