Tan Sağtürk kimdir, Tan Sağtürk nereli, Tan Sağtürk'ün hayatı, biyografisi, Tan Sağtürk kaç yaşında, Tan Sağtürk boyu, kilosu kaç, Tan Sağtürk evli mi?

Tan Sağtürk Kimdir? Tan Sağtürk Kaç Yaşında, Nereli, Evli mi?

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre oyuncu ve balet Tan Sağtürk, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü olarak atandı. Peki Tan Sağtürk kimdir, Tan Sağtürk nereli, Tan Sağtürk’ün hayatı, biyografisi, Tan Sağtürk kaç yaşında, Tan Sağtürk boyu, kilosu kaç, Tan Sağtürk evli mi? İşte Tan Sağtürk hakkında detaylar.

Tan Sağtürk Kimdir?

Tan Sağtürk 14 Temmuz 1969 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Türk balet, dizi oyuncusudur. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Bale Bölümü mezunudur. Fransız Genç Balesi Le Jeune Ballet De France, Fransız Devlet Balesi Ballet National De France Baş dansçısı, İstanbul Devlet Opera ve Balesi baş dansçılığı, Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Kayseri, İstanbul, Ankara, İzmir, Kıbrıs bale ve dans okulları kurucusudur. Tan Sağtürk Bale ve Dans Eğitim Merkezi’ni açtı. Fransız Devlet Balesine yapılmış Soude-ve Je ne Regrette Rien (Edit Piaf) adlı yapıtı bulunmaktadır.

Fox Tv’de yayınlanan Bez Bebek adlı dizide Hakan karakterini oynadı ve TV reklamlarında rol almıştır. 15 Eylül 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü oldu.

visum china
visum china

Tan Sağtürk kimdir, Tan Sağtürk nereli, Tan Sağtürk'ün hayatı, biyografisi, Tan Sağtürk kaç yaşında, Tan Sağtürk boyu, kilosu kaç, Tan Sağtürk evli mi?

Tan Sağtürk Evli mi?

Tan Sağtürk 2009 yılında Alona Ataberk ile evlendi. Ada Sağtürk, Teo Sağtürk adında 2 çocuğu vardır.

Tan Sağtürk Boyu Kaç?

Tan Sağtürk 1.83 metre boyundadır.

Tan Sağtürk Kaç Kilo?

Tan Sağtürk 75 kilo ağırlığındadır.

Tan Sağtürk Burcu Nedir?

Tan Sağtürk yengeç burcudur.

Tan Sağtürk Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • Mavi Pansiyon (2011)
  • Bez Bebek (2007)
  • Dolunay (2005)
  • İçerideki (2002)
  • İkinci Bahar (1998)

Tan Sağtürk hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir