Tarık Mengüç Kimdir?

Tarık Mengüç Kimdir?

Şakşuka parçasınla Milyonların sevdiği bir şarkıya imza atmış bu parçasınla bir çok programa katılmış sanatçı Tarık Mengüç kimdir? biyografisi.

Tarık Mengüç Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Tarık Mengüç, 1969’lu olan İstanbullu fakat Roman kökenli bir şarkıcıdır.Ünlü sanatçı İlkokul 5’e kadar okumasından sonra maddi problemler sebebi ile okulunu bırakmak zorunda kaldı.Küçüklüğünden itibaren devamlı müzik ile ilgilendi.Dede tarafından Selanikli olan Mengüç aslen ise Muğla Fethiyelidir.Bir takım müzik yarışmasına ailesinin haberi olmadan katılmıştır.Askerliğini İzmir ile Denizli’de gerçekleştirmiştir.

Tarık Mengüç Profesyonel anlamda müziğe girişmesinden önce bir takım işlerde çalıştı.Seramikcilik yaptı, cilacı oldu, çakmak sattı.İlk olarak yazmış olduğu beste Nazar Değmesin isimli bestedir.

Güzel besteler yazabilen şarkıcı Sibel Can, Davut Güloğlu, Çılgın Sedat, Betül Çağlar gibi isimlere besteler vermiş.Şarkıcı Ayça’ya vermiş olduğu Yıkılıyor şarkısı albümün en iyi şarkısı olmuştur.

Müzik eğitimide alan Tarık Mengüç toplam 5 sene boyunca şan dersi almıştır.2004 tarihinde Şakşuka adındaki albümünü çıkartmış ve klibindede roman dansçılar yer almıştır.Bu şarkısı herkesin diline dolaşmış ve herkes bu şarkıyı dinler olmuştur.

Albümlerindeki parçalara çektiği kliplerde ayrıca mahalle arkadaşıda oynamaktadır.2008 tarihinde Film’de oynamış ve Roman Bekir karakteri ile ekrana gelmiştir.

Şakşuka albümü ile beraber yurtdışınada gitmeye başlamış ve Rusya, Almanya ve bir çok Avrupa ülkesinde konserler vermiştir.1999 senesinden itibaren saçlarını her zaman Osmanbey’de bulunan kuaförde yaptırmaktadır.

2004 tarihinde albümden bir süre sonra Cennet Mahallesi Dizisinde ufakta olsa bir oyunculuk yapmıştır.İlk albümünden 3 sene sonra 2007 tarihinde Lakerda adını verdiği ikinci albümünü piyasaya sundu.2009 tarihinde ise İnadına 35 Derece çıkarmış olduğu 3. albüm oldu.4. Albümü ise 2011 tarihinde Tek Kişilik Orduyum albümüdür.

Evli olan şarkıcının eşi Funda Mengüç’tür.Bir tane erkek çocukları vardır çocuklarının ismi Baran’dır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın