Tarkan Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Tarkan Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Tartışmasız Türkiye’nin Pop Müzik denildiğinde akla gelen en iyi sanatçılarından biri olan ve bu zamana kadar çıkarmış olduğu tüm albümleri çok iyi satış rakamlarına ulaşmış ünlü sanatçı Tarkan kimdir kaç yaşında nereli? ünlü sanatçının eksiksiz bilgileri yazımızın içerisinde.

Tarkan Kimdir Kaç Yaşında Nereli Biyografisi

Ünlü Şarkıcılardan olan Tarkan 17.10.1972 senesinde Almanya’da hayata gelmiş olan bir isimdir.Aslen Karadenizli olan şarkıcı Rizelidir.Ortaokulu tamamlayana kadar Almanya’da yaşamış olan ünlü şarkıcı ardından ise ailesinle beraber Türkiye’ye dönüş yapmıştır.13 yaşından itibaren Müzikle ilgilenmeye başlamış olan şarkıcı babasından bu konuda çok destek görmüş ve kendini geliştirmek istemiştir.Lise eğitimini Karamürsel Lisesi’nde tamamlamıştır.Boyu 1.73 olan şarkıcı çok sayıda kişinin hayran olduğu ünlülerden biridir.

Müzikle ilgili dersler almak istemesi nedeniyle 1990 senesinde İstanbul’a giden şarkıcı burada bir süre kadar eğitim aldı.Eğitiminden sonra bir plak şirketinle anlaşmış ve ilk albümünü piyasaya sürmüştür.1992 senesinde ilk albümünü çıkartmış olan şarkıcı albümündeki Kıl Oldum Abi parçasınla beraber çok kısa bir zaman dilimi içerisinde ünlenmiştir.Albüm çok yüksek satış rakamlarına ulaşmış ve radyoların en fazla çalan şarkıları arasına girmiştir.

Tarkan 1994 senesinde ikinci albümünü çıkartmış ve albümüne Aa Acayipsin adını vermiştir.Bu albümde tıpkı ilk albümünde olduğu gibi çok iyi bir satış rakamına ulaşmış ve ilk albümündeki başarısını korumuştur.Bu albümünle beraber bir çok Konser vermiş olan sanatçı artık Türkiye’nin tanımış olduğu en önemli şarkıcılardan olmuştur.Sadece Türkiye’de değil bir çok Avrupa ülkesine gitmiş ve konserlerine burada da devam etmiştir.

1995 senesinde ünlü Menajerlerden olan Ahmet San ile sözleşme yapmış olan sanatçı Tarkan o tarihten sonra 2 sene süresince başta Hollanda ve İngiltere olmak üzere bir çok Ülkeyi kapsayan turneye çıkmıştır.Amerika’da vermiş olduğu Konser bazı Türk televizyonlarından canlı olarak verilmiştir.

1997 senesinde 3. albümünü çıkartmış olan şarkıcı Ölürüm Sana albümü ile tekrar müzik piyasasını hareketlendirmiş ve diğer albümlerinden çok daha yüksek bir satışa ulaşarak çok büyük bir çıkış yakalama başarısı göstermiştir.Aynı sene içerisinde başarılı satış rakamlarınla beraber kendi Müzik Şirketini kurma kararı almış ve HITT ismini vermiş olduğu Prodiksiyon Şirketini kurmuştur.

Albümünde bulunmuş olan Şımarık adlı şarkı albümün en iyi şarkısı olmuş ve bir çok yabancı sanatçı tarafından seslendirilmiştir.Albümün ardından bir takım anlaşmazlık yaşamış ve tekrar Türkiye’ye dönmüş olan şarkıcı Tarkan ardından Asker ocağına gitmiş ve vatani görevini yapmıştır.

Askerliğin ardından 2001 senesinde ilk defa single bir albüm ile karşımıza gelmiş olan şarkıcı Kuzu Kuzu adındaki şarkıyı seslendirmiştir.Aynı sene içerisinde yeni albüm çıkartmış olan sanatçı albümüne Karma adını vererek yoluna devam etmiştir.Albümde gayet iyi parçalarla beraber tutulan bir albüme daha imza atma başarısı göstermiştir.

Şarkılarının yanında bir süre kadar reklam filmlerinde de yer almış olan sanatçı Turkcell’in reklam yüzlerinden olarak hem reklamda yer almış hemde beste seslendirmiştir.Turkcell’den sonra Opet reklamlarında da görev almış olan isim 2006 senesinde ise sponsoru Avea olan bir çok ile giderek konserlerde yer almıştır.

Tarkan Evli mi? sıkça sorulan sorular arasında bu soru yer almaktadır.Evet ünlü şarkıcı 2006 senesinde Pınar Dilek ile evlenmiştir.

Tarkan kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu, biyografisi kısacası her detaydan bahsetmiş olduğumuz konumuzda sona geldik.Sizde Tarkan’ı seviyorsanız yorum yapabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir