Tarkan Tevetoğlu, Tarkan boyu, Tarkan kilosu
Tarkan

Tarkan Kimdir? Tarkan Kaç Yaşında, Nereli, Boyu, Kilosu Kaç?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Ünlü sanatçı Tarkan kimdir, kaç yaşında, boyu, kilosu, nereli, eşi ve çocuğu gibi merak edilen tüm soruların yanıtları bu yazımızın içerisinde. Türkiye’nin Pop Müzik denildiğinde akla gelen en iyi sanatçılarından biri olan ve bu zamana kadar çıkarmış olduğu tüm albümleri çok iyi satış rakamlarına ulaşmıştır.

Asıl ismi Tarkan Tevetoğlu’dur. 1990’lı yılların başından itibaren hem Türkiye’de, hem de dünyada tanınan, müzik listelerinin ve dinlenme oranlarının yüksekliği ile bilinmeye başladı.

Tarkan Kimdir?

Tarkan Tevetoğlu ya da sahne adıyla Tarkan 17 Ekim 1972 tarihinde dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı-şarkı yazarıdır. 1990’ların başından itibaren Türk pop müziğinde yakaladığı devamlı liste ve satış başarılarıyla Türkiye’de ve dünya çapında tanınırlık elde etti.

visum china
visum china

Tarkan Kaç Yaşında?

Türkiye’nin yurtdışında en çok tanınan ünlülerinden Tarkan 17.10.1972 tarihinde doğdu.

Tarkan Aslen Nereli?

Tarkan, Almanya’da doğmuştur. Tarkan, Almanya’nın Renanya-Palatina eyaletindeki Alzey kasabasında dünyaya geldi. Aslen Karadenizli olan şarkıcı Rizeli’dir.

Tarkan’ın Anne ve Babası Kim?

Annesi Neşe Tevetoğlu ve babası Ali Tevetoğlu’dur. Annesi Neşe Tevetoğlu, Tarkan adlı çizgi roman karakterinden etkilenerek oğluna bu adı verdi.

Tarkan’ın Kardeşleri

Tarkan’ın beş tane kardeşi vardır.

Tarkan Tevetoğlu, Tarkan boyu, Tarkan kilosu
Tarkan

Tarkan’ın Boyu ve Kilosu Kaç?

Tarkan’ın boyu 1.73 metredir. Tarkan evlenmeden önce 67 kilolarındaylen, evlilik sonrası 72 kiloya kadar çıktığı tahmin ediliyor. Ancak sağlığına verdiği önemle kilosu genelde 65kg-68kg arası olduğu tahmin edilmektedir.

Tarkan’ın Okul ve Eğitim Hayatı

Ortaokulu tamamlayana kadar Almanya’da yaşamış olan ünlü şarkıcı ardından ise ailesinle beraber Türkiye’ye dönüş yapmıştır. 13 yaşından itibaren müzikle ilgilenmeye başlamış olan şarkıcı babasından bu konuda çok destek görmüş ve kendini geliştirmek istemiştir. Lise eğitimini Karamürsel Lisesi’nde tamamlamıştır.

Müzikle ilgili dersler almak istemesi nedeniyle 1990 senesinde İstanbul’a giden şarkıcı burada bir süre kadar eğitim aldı.

Tarkan’ın Şarkıları ve Albümleri

1992 senesinde ilk albümünü çıkartmış olan şarkıcı albümündeki “Kıl Oldum Abi” parçasınla beraber çok kısa bir zaman dilimi içerisinde ünlenmiştir. Albüm çok yüksek satış rakamlarına ulaşmış ve radyoların en fazla çalan şarkıları arasına girmiştir.

Tarkan 1994 senesinde ikinci albümünü çıkartmış ve albümüne “Aa Acayipsin” adını vermiştir. Bu albümde tıpkı ilk albümünde olduğu gibi çok iyi bir satış rakamına ulaşmış ve ilk albümündeki başarısını korumuştur. Bu albümünle beraber bir çok Konser vermiş olan sanatçı artık Türkiye’nin tanımış olduğu en önemli şarkıcılardan olmuştur. Sadece Türkiye’de değil bir çok Avrupa ülkesine gitmiş ve konserlerine burada da devam etmiştir.

1995 senesinde ünlü Menajerlerden olan Ahmet San ile sözleşme yapmış olan sanatçı Tarkan o tarihten sonra 2 sene süresince başta Hollanda ve İngiltere olmak üzere bir çok Ülkeyi kapsayan turneye çıkmıştır. Amerika’da vermiş olduğu konser bazı Türk televizyonlarından canlı olarak verilmiştir.

1997 senesinde 3. albümünü çıkartmış olan şarkıcı “Ölürüm Sana” albümü ile tekrar müzik piyasasını hareketlendirmiş ve diğer albümlerinden çok daha yüksek bir satışa ulaşarak çok büyük bir çıkış yakalama başarısı göstermiştir. Aynı sene içerisinde başarılı satış rakamlarınla beraber kendi müzik şirketini kurma kararı almış ve “HITT” ismini vermiş olduğu Prodiksiyon Şirketini kurmuştur.

Albümünde bulunmuş olan “Şımarık” adlı şarkı albümün en iyi şarkısı olmuş ve bir çok yabancı sanatçı tarafından seslendirilmiştir. Albümün ardından bir takım anlaşmazlık yaşamış ve tekrar Türkiye’ye dönmüş olan şarkıcı Tarkan ardından asker ocağına gitmiş ve vatani görevini yapmıştır.

Askerliğin ardından 2001 senesinde ilk defa single bir albüm ile karşımıza gelmiş olan şarkıcı “Kuzu Kuzu” adındaki şarkıyı seslendirmiştir. Aynı sene içerisinde yeni albüm çıkartmış olan sanatçı albümüne “Karma” adını vererek yoluna devam etmiştir. Albümde gayet iyi parçalarla beraber tutulan bir albüme daha imza atma başarısı göstermiştir.

Şarkılarının yanında bir süre kadar reklam filmlerinde de yer almış olan sanatçı Turkcell’in reklam yüzlerinden olarak hem reklamda yer almış hem de beste seslendirmiştir. Turkcell’den sonra Opet reklamlarında da görev almış olan isim 2006 senesinde ise sponsoru Avea olan bir çok ile giderek konserlerde yer almıştır.

2003’te “Dudu” albümü yayımlanan Tarkan, Türkiye dışında, Ukrayna, Japonya ve Rusya’da da albümünü satışa sundu. Bu albüm de hem ulusal anlamda, hem de uluslararası anlamda birçok beğeni topladı. Bu albümle 2004 yılında 10. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nden “En iyi Pop Müzik Erkek Sanatçı Ödülünü” kazandı.

7 Nisan 2006 yılında Tarkan’ın ilk İngilizce albümü yayınlandı. Türkiye’de çok fazla sevilmese de yurt dışında satış rekorları kıran ve müzik listelerinde üst sıralara taşınan bir albüm oldu. Özellikle Almanya, İsviçre ve Avusturya’da çok sevildi ve haftalarca müzik listelerinde kaldı.

Popstar Tarkan, Tarkan boyu kilosu
Popstar Tarkan

23 Aralık 2007 tarihinde altıncı albümü olan “Metamorfoz” albümünü yayımlayan Tarkan, albümdeki şarkıların tamamının sözlerini kendisi yazdı. 7 tanesinin de bestesini kendisi yaptı. Albümü 2 disk olarak yayımladı ve bir tanesi parçaların sadece remix versiyonlarını içeriyordu. Özellikle dünyaca ünlü DJ Tiesto’nun da remix yapımcısı olarak albümde yer alması, müzik dünyasının dikkatini çekti. Albüm 200 bin sattı.

Tarkan, Temmuz 2010 tarihinde “Adını Kalbime Yaz” isimli yedinci albümünü yayımladı. Toplamda 355 bin satan albüm, yine birçok kategoride, birçok ödüle layık görüldü.

11 Mart 2016 tarihinde “Ahde Vefa” isimli dokuzuncu albümünü yayınlayan Tarkan, bu albümde sadece Türk Sanat müziği parçalarına yer verdi. Satışa sunulduğu ilk haftada 170 bin satarak satıış rekoruna imza attı.

15 Haziran 2017 tarihinde “10” isimli onuncu albümünü yayımladı. 14 şarkının olduğu albümde şarkının klipini “Yolla” isimli şarkıya çekti. Yine birçok listede ilk sıraya oturan bu albümde birçok şarkıya klip çekildi.

Son olarak da 17 Şubat 2022 tarihinde “Geççek” adlı single ile yeni şarkısını yayınladı.

Tarkan Evli mi? Tarkan’ın Eşi Kim?

Sıkça sorulan sorular arasında bu soru yer almaktadır. Evet ünlü şarkıcı Tarkan, 29 Nisan 2016’da Pınar Dilek ile evlendi.

Tarkan’ın Çocuğu Var mı? Tarkan’ın Kızı Kim?

2018 tarihinde baba olan Tarkan’ın Liya adında bir kızı vardır.

Tarkan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

 

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.