ABD'nin ilk Türk Belediye Başkanı Tayfun Selen kimdir, nerelidir, kaç yaşında, evli mi, kiminle evli, eşi kimdir, kariyeri ve eğitimi.

Tayfun Selen Kimdir?

ABD’nin ilk Türk Belediye Başkanı Tayfun Selen hakkında detaylı bilgiler. ABD’nin ilk Türk Belediye Başkanı Tayfun Selen kimdir, nerelidir, kaç yaşında, evli mi, kiminle evli, eşi kimdir, kariyeri ve eğitimi.

Tayfun Selen Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Tayfun Selen 1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tayfun Selen aslen Malatyalı’dır. Tayfun Selen 1996 yılında Amerika’ya taşınmış ve 2008 yılında ABD vatandaşı olmuştur. Tayfun Selen, 15 yıldır Chatham’da yaşamaktadır. Selen, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Mimarlık Lisans derecesine ve Montclair State Üniversitesi’nden MBA derecesine sahiptir. NJ’de lisanslı bir gayrimenkul uzmanıdır. Selen ayrıca ABD Yeşil Bina Konseyi tarafından onaylanmış bir LEED Akredite Uzmanı ve Yeminli Mali Müşavirdir.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Lincoln Eğitim Hizmetleri İdaresi Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Selen daha önce yerel Uyum Kurulu’nda (Chatham Borough) görev yaptı ve birkaç yerel sivil toplum kuruluşunu destekliyor. Ayrıca Montclair State University School of Business Danışma Kurulu, New Jersey Hemşirelik Kurulu’nda bir sandalyeye sahiptir ve Morris County Cumhuriyet Komitesi üyesidir.

Tayfun Selen Evli mi?

Tayfun Selen’in eşinin adı Tülin’dir. Çiftin Defne adında kızları vardır.

Tayfun Selen İlgili Haberler

Tayfun Selen, 1996 ABD’ye taşınmış, 2008’de ABD vatandaşı olmuştu. 2017’de 12 bin nüfuslu Chatham’ın belediye başkanılığına seçilen Selen, ABD’de bu göreve gelen ilk Türk olarak tarihe geçmişti.

Amerikan yasalarına uygun şekilde diğer üyelerin Hristiyanlığın kutsal kitabı İncil’e el basarak yemin ettiği törende Türk kökenli Tayfun Selen, Kur’an-ı Kerim’e el basarak yemin etti.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.