Taygun Sungar Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Taygun Sungar Kimdir?

1995 senesinden itibaren oyunculuk yapan ve Çoban Yıldızı isimli dizide rol aldıktan sonra bir çok kişi tarafından aranılan oyuncu olmuş Taygun Sungar kimdir? dizilerin yakışıklı oyuncusunun biyografisine göz gezdirmeye hazır mısınız? hemen konumuzu inceleyin.

Taygun Sungar Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Biyografisi sıkça aranılan bir isim olan Taygun Sungar Ankaralı olan ve 1989 senesinde hayata gözlerini açmış bir isimdir.Ünlü oyuncu okul yaşantısınada doğduğu yerde başlamış ve lise eğitimine kadar olan dönemi bu ilde geçirmiştir.Daha küçük yaşlardan itibaren oyunculuk konusunda ilerlemeyi kafasına koymuş ve tiyatroya iyice merak salmıştır.Bir yandan eğitim alırken bir yandan ise hedeflediği mesleği yapabilmek çabalamıştır.Boyu 1.82 olan oyuncu yakışıklılığınlada ilgi çekmektedir.

Daha okul senelerinden itibaren Devlet Tiyatrosuna yazılmış ve burada bazı tiyatro oyunlarında bulunmaya başlamıştır.Zamanla oynamış olduğu Tiyatro oyunları onun oyunculuk konusunda ilerlemesine büyük bir katkı sağlamıştır.

Lise eğitimi sebebiyle 2003 senesinden 2006 senesine kadar Kayseri’ye gitmiş ve burada eğitim görmüştür.Ardından liseyi bitirmesinle beraber İzmir’e giderek burada Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümünde okumaya başlamıştır.Küçüklüğünden beri istemiş olduğu bu bölümü okumanın mutluluğunu yaşamış oyuncu Üniversiteyi tamamlamasının ardından daha fazla oyunculuğa vakit ayırmış ve almış olduğu eğitimi yeteneğinle birleştirerek çok başarılı bir oyuncu olmayı başarmıştır.

Tiyatro oyunları sonrasında Taygun Sungar dizilerde yardımcı oyuncu olarak bulunmaya başlamıştır.İlk olarak 1995 senesinde Çiçek Taksi adındaki dizide rol alan oyuncu o sıralarda çok küçük yaşta olmasına rağmen dizi ile tanışmış oldu.Ardından Kuzenlerim isimli dizinin 3. sezonunda dizide rol alan oyuncu bir çok çeşitli dizide yer aldı.

2016 senesinde Babam ve Ailesi dizisinde rol alan oyuncu son olarak Çoban Yıldızı dizisinde oynamıştır.

Taygun Sungar Oynadığı Diziler Nelerdir?

1995 – Çiçek Taksi
2003 – Gurbet Kadini
2004 – Kuzenlerim
2014 – Kardeş Payı
2014 – Ulan İstanbul
2015 – Kara Ekmek
2016 – Babam ve Aılesi
2017 – Çoban Yıldızı

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir